У Держспецзв’язку пояснили, як працює афера з «компенсаціями за ПДВ»

У Держспецзв’язку пояснили, як працює афера з «компенсаціями за ПДВ»

15:25,
1 Вересня 2021
4475

У Держспецзв’язку пояснили, як працює афера з «компенсаціями за ПДВ»

15:25,
1 Вересня 2021
4475
У Держспецзв’язку пояснили, як працює афера з «компенсаціями за ПДВ»
У Держспецзв’язку пояснили, як працює афера з «компенсаціями за ПДВ»
За даними Служби, зловмисники, скоріше за все є вихідцями з СНД, але їх афера розрахована не лише на українських користувачів.

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України повідомила MediaSapiens, як працює шахрайська схема, у межах якої зловмисники пропонують «багатотисячну компенсацію за сплачений ПДВ», зазначивши, що вона схожа на аферу про «матеріальну допомогу» за проходження опитування.

Держспецзв’язку зазначає, що аналіз початкового коду вебсайту свідчить:

  • у коді сайту є функція отримання та перевірки даних про електронну пошту користувача;
  • сайт збирає персональні дані та дані про банківську картку користувача, що призводить до отримання зловмисниками права керування рахунками «жертви»;
  • сайт передбачає оплату «комісії банку» та викрадення додаткових коштів;
  • зловмисники, скоріше за все є вихідцями з СНД, адже в назві файлу зображення, яке використовується на сайті, є трансліт з кирилиці;
  • сайт розраховано не тільки на українських користувачів.

«Принципи роботи вказаної "схеми" мають багато спільного з аферою, яка стосувалася використання псевдо-сайту каналу "1+1"», — йдеться в повідомленні.

У Службі зазначили, що про кіберінциденти, кібератаки або підозрілі дії щодо інформаційно-телекомунікаційних систем можна повідомляти урядову команду реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA через вебсайт. Водночас нагадали, що вони можуть проаналізувати підозрілі випадки, однак розслідують кіберзлочини правоохоронці.

Нагадаємо, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України повідомила про інтернет-аферу в Facebook – опитування, за проходження якого українцям обіцяють від 16,5 тисяч гривень «матеріальної допомоги». Для цієї схеми зловмисники маскувалися під сайт телеканалу «1+1» та програму ТСН. За допомогою цієї схеми шахраї збирають дані про банківські картки українців.

Згодом у соціальній мережі Facebook на сторінці @ukrainebestcountry з’явилося повідомлення, що кожен українець може перевірити свою банківську карту та отримати багатотисячну компенсацію за сплачений ПДВ. У повідомленні йдеться, що це можна зробити згідно зі статтею 247, але не уточнюється, якого саме закону чи кодексу. Як ілюстрацію до посту використали фотографію ведучої новин на телеканалі «1+1» та підписали фото текстом — «обов’язкова перевірка карток всіх жителів України».

Однак на думку експертів, цей допис поширюють шахраї, які за допомогою даних про картки українців, які вони введуть для отримання фейкової «компенсації», привласнять собі всі наявні на рахунку гроші. Для отримання «компенсації» користувачам соцмережі пропонують перейти на сторонній сайт — портал «Єдиного компенсаційного центру повернення невиплачених грошових коштів». У пресслужбі телеканалу «1+1» кажуть, що останнім часом зросла кількість шахрайських схем, у яких використовується символіки (логотипи) 1+1 media.

Компанія Facebook повідомила, що займається видаленням реклами шахрайських схем, зокрема, про «компенсації» за сплачений ПДВ та «матеріальну допомогу» за проходження опитування. У компанії додали, що видаляють сторінки порушників та відключають їх від реклами.

Фото: Flickr 

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду