Полтавському священнику-блогеру тимчасово заборонили писати у соцмережах після допису про аборти

Полтавському священнику-блогеру тимчасово заборонили писати у соцмережах після допису про аборти

15:30,
8 Червня 2021
2102

Полтавському священнику-блогеру тимчасово заборонили писати у соцмережах після допису про аборти

15:30,
8 Червня 2021
2102
Полтавському священнику-блогеру тимчасово заборонили писати у соцмережах після допису про аборти
Полтавському священнику-блогеру тимчасово заборонили писати у соцмережах після допису про аборти
Автори:
Також йому пропонують визначитися щодо подальшої діяльності і бути або священником, або світським політиком та блогером.

Полтавська єпархія з 7 червня на два місяці відсторонила від богослужінь і на три місяці заборонила публічну діяльність в соціальних мережах священнику-блогеру, депутату Полтавської міської ради від «Європейської солідарності» Олександру Дедюхіну. Про це повідомляється на сайті єпархії. Наразі останній допис на його Facebook-сторінці датований 6 червня.

У День захисту дітей, 1 червня 2021-го, Дедюхін оприлюднив у Facebook допис зі своїми думками про аборти і відповідальність жінок за секс, який викликав резонанс та критику у соцмережах.

«Мені тут палко пишуть, мовляв, не можна вважати жінку лише інкубатором, матка – це її тіло, а всі противники абортів нехай забирають ембріони і ростять їх самі. Просто якщо хоча б на мить приспустити перетинки між звивинами, то можна дізнатися, що ембріон в матку потрапляє внаслідок певних дій, вчинених самою жінкою. Як там старі люди кажуть: "Сучка не схоче – кобель не скоче". І якщо ти вже дала згоду на одне, то, будь ласка, неси відповідальність», – йшлося у дописі.

Він також додав, що відповідальність чоловіків начебто набагато більша, бо «в нас же патріархат, а не щось». Після хвилі обурення в соцмережі священник відредагував пост та образився, що його особисті повідомлення «бомблять комплексами». Пізніше допис було взагалі видалено. 

До цього священник-блогер також назвав «недорозвиненими особистостями» жінок, які виходять на акції із плакатами «Моє тіло – моє діло». 

Єпархіальна рада – статутний орган Управління Полтавської єпархії ПЦУ – на своєму зібранні розглянула питання блогерської діяльності священника та окремі його висловлювання.

«Протоієрей Олександр Дедюхін у своїх публічних дописах, на жаль, неодноразово вживав некоректні, а інколи неприпустимі для священнослужителя висловлювання. Темі блогерської діяльності протоієрея Олександра Дедюхіна було присвячене одне із попередніх засідань Єпархіальної ради, під час якого перед ним було поставлено ряд вимог щодо зміни риторики в його дописах на Facebook. Однак ним належних висновків так і не було зроблено, а стилістика дописів не зазнала належних змін», – зазначено в повідомленні єпархії. 

Як визначила Єпархіальна рада, у публікаціях Дедюхіна фігурують висловлювання, які принижують людську гідність, розпалюють ворожнечу в суспільстві на політичному ґрунті, суперечать фундаментальним принципам християнської моралі та етичним нормам православної аскетики, завдають шкоди авторитету Православної церкви України. 

Через це рада вирішила до 19 серпня 2021 року, відсторонити його від звершення Божественної Літургії, а до 6 вересня 2021-го – заборонити священнику будь-яку публічну діяльність у соцмережах.

Також церква рекомендує Дедюхіну визначитися, ким він хоче бути – священником або світським політиком та блогером.

«У разі повторення вищевикладених порушень керуючим єпархії має бути накладено суворіші канонічні покарання, або ж справу слід передати на розгляд Священного Синоду Православної Церкви України», – додали в Єпархіальній раді.

Олександр Дедюхін є настоятелем Свято-Миколаївського храму ПЦУ у Полтаві. У 2020 році він став депутатом Полтавської міської ради від «Європейської солідарності».

Фото: facebook.com/strierej

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду