Facebook видалила акаунт блогерки через допис про злочини радянської армії у Львові

Facebook видалила акаунт блогерки через допис про злочини радянської армії у Львові

16:22,
5 Липня 2021
5116

Facebook видалила акаунт блогерки через допис про злочини радянської армії у Львові

16:22,
5 Липня 2021
5116
Facebook видалила акаунт блогерки через допис про злочини радянської армії у Львові
Facebook видалила акаунт блогерки через допис про злочини радянської армії у Львові
Автори:
Причиною стало нібито порушення стандартів спільноти.

Соцмережа Facebook видалила акаунт журналістки та блогерки українського походження Устини Стефанчук, яка мешкає в Канаді, через допис про злочини радянської армії у Львові у липні 1941 року. Про це вона повідомила вже з нового акаунту у соцмережі.

«ФБ видалив мій екаунт з кінцями, принаймні так сказав, за допис про мою родинну історію, історію звірств щодо мого народу і фото жінки у вишитому вбранні... Зараз друзі, яким я безмежно вдячна, намагаються це вирішити. Але сам факт того, що ФБ витирає усю інформацію людини, з її дописами, фото, архівами без права отримати доступ до контенту і без права на апеляцію, це дуже дуже неправильно. І про це потрібно говорити!» – написала пані Устина.

Також блогерка втратила доступ до своєї групи «На своїй не своїй землі» у Facebook, а всі її дописи в цій групі також зникли.

Вона також продемонструвала скріншоти листування з Facebook. Соцмережа листом повідомила, що акаунт видалено на постійній основі через начебто порушення стандартів спільноти, натомість пані Устина вимагає пояснень, на чому саме базувалося таке рішення, якщо вона розповіла про справжню історію своєї родини та навіть не отримала права на апеляцію.

Щодо самого допису, через який було видалено акаунт, то його встигли передрукувати деякі сайти, і з повним текстом можна ознайомитись, наприклад, тут.

У дописі пані Устина розповіла про події 3 липня 1941 року, коли радянська армія відступала зі Львова під натиском Німеччини та знищила десятки тисяч українців, у тому числі тих, хто сидів по тюрмах як «контрреволюційні елементи».

«За даними львівських істориків, станом на 22 червня, у тюрмах Львова було ув’язнено близько 5 тисяч осіб – звинувачених у діяльності проти радянської влади.

Переповнені в’язниці "контрреволюційним елементом", а насправді, студентами, вчителями, інтелігенцією, членами ОУН, наближення фронту і потреба знищити сліди своєї злочинної діяльности, недостатня кількість транспорту і брак часу для евакуації в’язнів, ненависть і страх… Усе це призвело до початку справжнього жаху – масового знищення в’язнів Львова і Західної України. Йде мова про десятки тисяч замордованих шляхом розстрілу, підриву гранати (в спільну камеру кидали гранату) та вбитих іншими насильницькими способами. За браком часу частину тіл замурували у тих же камерах, чи поскидали у ями в підвір’ях тюрем.

Маю записані спомини моєї бабці Ірени, на той момент – 16-літки, яка їздила ровером шукати свою найближчу товаришку, ще не знаючи, що вона в одній з тих братських могил, куди людей скинули як непотреб. Згадуючи про ті дні на початку літа, бабця постійно казала, що спека робила неможливим сморід від розкладання трупів в кількох частинах міста, особливо на Городоцькій, куди вона зїжджала з Левандівки. Львів був просякнутий жахом і божевільними криками батьків, матерів, людей, які знаходили понівечені тіла своїх рідних, і солодким огидним сопухом смерти. Товаришку моєї бабці опізнав кілька днів по тому її батько по косах і одежі, усе, що можна було пізнати серед гори напіврозкладених тіл, тітку матері мого чоловіка знайшли серед інших вбитих лише за закривавленою знимкою в кишені, обох в тій самій тюрмі Бриґітки. Такі історії є чи не в кожній родині Західної України від Золочева до Бучача, від Станиславова до Луцька. Але про це згадані історики та історикині зручно мовчать», – писала блогерка.

Свій допис вона супроводила фотографією дівчини у вишитому українському вбранні, яка була свідком тих подій.

«Саме тут доречна оця відома світлина, де жінка нажахана від побаченого у одній із львівських в’язниць. Світлина, зроблена саме 3 липня 1941 року. Ця дівчина у вишитім строю серед замордованих тіл, якнайкраще ілюструє усю макабричність моменту, де з одного боку – українка у вишивці, а з іншого – ціла машина вбивства. Нечуваний і небачений для Львова акт терору, на який не спромоглися ні поляки до того, ні німці по тому.

І саме тут хочу згадати Дивізію Галичина, на яку місяць тому спустили всіх собак деякі українські і закордонні псевдоінтелектуали, зокрема ті ж історики і історикині. Псевдо, бо наука і адекватність закінчуються там, де починаються пересмикування і маніпуляції фактами і обставинами. Розглядати історію Дивізії і сприйняття німців окремими групами львів’ян слід лише в історичному контексті, захоплюючи переддень, а саме ситуацію, про яку йшла мова вище. Саме жах радянського терору і масакри 1941 року визначив настрої львів’ян. "Людям здавалося, що нічого страшнішого, ніж радянська влада бути не може" – писала моя бабця. І хто їй дорікне чи заперечить?» – додала Устина Стефанчук.

Фото: ivakhniuk.com

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Одессит
19:57 / 19.07.2021
Отступление со Львова в 41-м, согласен было, а для памятки просто, кому принадлежала западная Украина и Белорусь, - это Польша, Румыния, Венгрия. Не за то ли они сейчас, как свора бешеных собак лают со всех сторон, пытаясь урвать свой кусок? Ластятся к руке, протянешь руку - отгрызут по локоть. Наверно зря Сталин пошел на присоединение этих областей к СССР, хотя может ВОВ кончилась бы по другому...
Гість
21:57 / 05.07.2021
Вам нагадати скільки людей знищили ваші союзники з нац. Німеччини. І скжіть будь-ласка коли була створена дивізія галичина? Бува не в 44м роціколи вже навіть самим мрійливим стало зрозуміло, шо хочуть зробити фашисти з Україною. Так що маніпуляція , це якраз те, чим займається п. Ustia
Гость (не России)
16:46 / 05.07.2021
Политика Фейсбук не нова - без объяснения причин (точнее под придуманными причинами каких то оскорблений которыми недовольны какие то пользователи) меня самого блокировали уже несколько раз, хотя никаких нецензурных высказываний я не допускал - просто высказывал свое мнение и оценку людей и событий.
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду