Twitter масово блокує українські акаунти після зміни правил для користувачів
Twitter масово блокує українські акаунти після зміни правил для користувачів
Про це пише Watcher.
Видання припускає, що проблема виникла через те, що російські фабрики ботів почали масово скаржитись на українських користувачів з метою їх блокування.
Українські користувачі намагаються привернути увагу до проблеми і вивели в топ трендів українського Twitter хештег #saveUAtwi.
Користувач Twitter під ніком Львівський Батяр проаналізував популярні акаунти, які було заблоковано в останні тижні і звів їх у спільну таблицю (але кількість заблокованих акаунтів уже перевищила кілька сотень):
Соціальна мережа Twitter оголосила про оновлення своїх правил для користувачів 29 грудня 2015 року. «Ми оновлюємо правила Twitter, щоб уточнити, що ми вважаємо образливою поведінкою та поведінкою ненависті. Оновлені правила підкреслюють, що Twitter не буде миритися з поведінкою, спрямованою на образу, залякування чи погрози, щоб змусити замовкнути іншого користувача. Як завжди, ми приймаємо і заохочуємо різні думки та переконання. Але ми будемо продовжувати вживати заходів щодо акаунтів, які переходять межу у зловживаннях цим», - повідомила компанія.
Новим правилам суперечать твіти, які можна розцінити як погрозу або образу щодо раси, етнічної приналежності, національності, сексуальної орієнтації, статі, гендерної ідентичності, релігійної приналежності, віку, обмежених фізичних і розумових можливостей або захворювань.
Засновник Watcher і співзасновник Українського кризового медіа-центру Максим Саваневський повідомив у Facebook, що вже вийшов на зв’язок з офісом Twitter з приводу масових блокувань. Але для розблокування потрібні аргументи, які підтверджують, що частина заблокованих акаунтів не порушувала правила і що багатьох заблоковано через твіти, які було розміщено до набуття чинності нових правил у Twitter (29 грудня 2015 року).
Максим Саваневський закликає заблокованих користувачів надсилати йому у Facebook скріншоти твітів, за які їх було заблоковано: «Якщо ваш екаунт заблоковано і в процесі блокування ви отримали повідомлення про блокування зі скріншотом твіта, через який вас заблокували, киньте мені скріншот в приватні повідомлення у ФБ (або в коментарях)».
Як писав MediaSapiens, протягом 2015 року українські акаунти часто блокувала адміністрація соціальної мережі Facebook. Користувачі українського сегменту неодноразово висловлювали обурення через безпідставне, на їхню думку, блокування проукраїнських акаунтів Facebook. Дописувачі також звинувачували в цьому проплачених російських коментаторів, так званих тролів, що скаржаться адміністраторам на публікації українських блогерів. У відповідь на петицію користувачів у компанії пояснили, що соцмережа не порушувала власних стандартів. Чимало користувачів вбачали виходом із ситуації відкриття офісу компанії в Києві, який би стежив за контентом. Питання щодо цього Марку Цукербергу адресував Григорій Купершмідт — засновник компанії пообіцяв подумати про це. Звернення до Цукерберга підтримав і Петро Порошенко.