У Твіттері міститься понад 20 тисяч кремлівських ботів – дослідник

У Твіттері міститься понад 20 тисяч кремлівських ботів – дослідник

17:57,
3 Квітня 2015
4187

У Твіттері міститься понад 20 тисяч кремлівських ботів – дослідник

17:57,
3 Квітня 2015
4187
У Твіттері міститься понад 20 тисяч кремлівських ботів – дослідник
У Твіттері міститься понад 20 тисяч кремлівських ботів – дослідник
Автори:
За допомогою відкритих онлайн-інструментів інтернет-дослідник Лоуренс Александер (Lawrence Alexander) зібрав та візуалізував дані про понад 20 тисяч тисяч прокремлівських Твіттер-аккаунтів.

Як пише сайт Global Voices, таким чином було викрито масштаби інформаційних маніпуляцій в російському інтернеті. Автор опублікував першу частину аналізу, в якій описує, що він з’ясував.

Дослідник нагадує, що відразу після вбивства російського опозиційного політика Бориса Нємцова американський журналіст Алек Лун (Alec Luhn) помітив, як велика кількість користувачів розмістили однакові твіти. Йшлося про те, що Нємцова вбили українці.

Пізніше Лоуренс Александр скористався інструментом NodeXL, імпортував усі аккаунти, які публікували ті самі фрази, в електронну таблицю. Він також дослідив інформацію про фоловерів зазначених профілів.

Після того, як програма обробила весь масив даних, з’ясувалося, що в загальному масштабі мережа прокремлівських ботів може становити 2,9 тисячі аккаунтів.

За допомогою NodeXL дослідник виявив цікаві дані стосовно підозрілих твіттер-аккаунтів. 87% із них не містили інформації про часовий пояс, 92% не мали жодних обраних твітів.

Для порівняння автор вивчив, як себе поводять середньостатистичні користувачі сервісу мікроблогів. Статистика щодо них така: серед 11282 випадкових профілів лише 51% не містить інформації про часовий пояс і лише 15% не мають жодного твіта, доданого до обраного.

Потім автор скористався ресурсом Gephi і візуалізував знайдену інформацію.

Згодом Александр використав такий самий метод: за ключовими словами «проросійські тролі», «кремлівські боти» обрав, а потім дослідив поширення низки меседжів. Виявив таким чином ще 17590 підозрілих аккаунтів. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Зображення у профілях прокремлівських аккаунтах, globalvoicesonline.org
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду