Дмитро Тузов: «Дезінформація - це те, що передує російським танкам»

Дмитро Тузов: «Дезінформація - це те, що передує російським танкам»

16:54,
25 Квітня 2024
839

Дмитро Тузов: «Дезінформація - це те, що передує російським танкам»

16:54,
25 Квітня 2024
839
Дмитро Тузов: «Дезінформація - це те, що передує російським танкам»
Дмитро Тузов: «Дезінформація - це те, що передує російським танкам»
Це повинен усвідомити весь світ, вважає медіаексперт.

Дезінформація завжди передує силовому вторгненню, і це формула, яку Росія завжди застосовувала у всіх своїх конфліктах. Про це під час участі в панельній дискусії «Медіаграмотність, медіа та навчання протягом усього життя» в межах Міжнародної конференції з медіаграмотності та саморегулювання медіа, яка триває зараз у Києві, сказав медіаексперт Фундації Суспільність, ведучий «Радіо NV» Дмитро Тузов.

Він сказав, що російське вторгнення в будь-яку країну завжди складається хронологічно з трьох основних етапів, які часто можуть бути пов’язані між собою. 

«Перший — це корумпування місцевих еліт. Тут прикладом може бути газова політика Росії —  всі ці знижки на газ, які призводять до того, що національні еліти присідають на газову трубу і стають лояльними до окупанта. Далі — російська дезінформація. Погодьтеся, це почалося не вчора й не позавчора, не в 2022 році й не в 2014-му. І наші медіаменеджери тягнули в наш простір усе, що росіяни виробляли в себе. І третій етап — власне саме вторгнення», — сказав він.

І ця формула «спочатку дезінформація, потім — російські танки» не змінюється та використовується всюди, переконаний Дмитро Тузов. Тому, на його думку, це треба чітко усвідомити і нам, і всім іншим країнам. Бо поки Росія вкладає гроші в розповсюдження дезінформації, вона становить загрозу.

Нагадаємо, що сьогодні, 25 квітня, в Києві розпочалася міжнародна конференція з медіаграмотності та саморегулювання медіа, організована Представництвом Європейського Союзу в Україні, Програмою підтримки ОБСЄ для України, Офісом Ради Європи в Україні, Програмою розвитку ООН в Україні, ЮНЕСКО в Україні, International Media Support та Міністерством культури та інформаційної політики України.

Організатори та учасники заходу вважають необхідним продовжувати розвивати медіаграмотність громадян в Україні та зміцнювати механізми саморегулювання медіа, адже це головні засади стійкості українців до російської дезінформації та пропаганди, що лише зростає в умовах повномасштабного російського військового вторгнення.

Під час однієї з дискусій на конференції  програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський назвав ШІ новим серйозним викликом, з яким стикається суспільство, і навчання навичок медіаграмотності не встигає за швидкістю, з якою поширюється ця технологія.

Фото: Максим Полищук

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду