«Україна» виступила провідним піар-каналом Віктора Медведчука, дозволивши йому тиражувати меседжі, вигідні Кремлю

«Україна» виступила провідним піар-каналом Віктора Медведчука, дозволивши йому тиражувати меседжі, вигідні Кремлю

12:02,
30 Січня 2018
4792

«Україна» виступила провідним піар-каналом Віктора Медведчука, дозволивши йому тиражувати меседжі, вигідні Кремлю

12:02,
30 Січня 2018
4792
«Україна» виступила провідним піар-каналом Віктора Медведчука, дозволивши йому тиражувати меседжі, вигідні Кремлю
«Україна» виступила провідним піар-каналом Віктора Медведчука, дозволивши йому тиражувати меседжі, вигідні Кремлю
Порівняння політичних меседжів у російських ЗМІ та на українському ТБ в листопаді — грудні 2017 р.

Поки телеканал Ігоря Коломойського відверто використовує чутливі теми для тролінгу Президента України, чим постійно займаються й російські ЗМІ, «Інтер» та «Україна» відверто тиражують меседжі російської пропаганди.

 Моніторинг за вересень — жовтень читайте тут.

У листопаді — грудні російські ЗМІ пильно стежили за політичними міжусобицями в Україні. І протистояння між Порошенком та Аваковим, і антипрезидентські протести, охрещені як «Міхомайдан», і факти викриття корупційних схем та боротьба між Генпрокуратурою та НАБУ — все використовувалося як свідчення чергового наближення «третього Майдану». До переліку «тем важливих та актуальних» також потрапили:

  • можливе розірвання дипломатичних стосунків з ініціативи українського парламенту (свідчення домінування русофобії як ідеології правлячої верхівки в Україні);
  • загострення відносин між Україною та Польщею щодо історичної пам’яті (ізоляція України в Європі);
  • напруженість у відносинах України та Угорщини щодо мовного закону (ізоляція України в Європі);
  • обмін полоненими за участі Віктора Медведчука та патріарха Кирила (підкреслення миротворчої ролі Путіна та особистої заслуги Медведчука та російської церкви);
  • блокування телеканалу NewsOne (як доказ поширеності екстремізму та політичних утисків в Україні);
  • ситуація на Донбасі (надання США летального озброєння, виведення російських військових із СЦКК як доказ агресивності та керованості української влади з Вашингтона).

Було ще кілька епізодичних згадок України в негативному контексті, які теж працювали на посилення зазначених вище меседжів. Як-от розповідь про «небезпечне експериментування» над українцями з боку американської компанії, яка постачає альтернативне ядерне паливо на АЕС, чи публікації про протистояння Коломойського й Порошенка як доказ корумпованості української еліти.

Як ми вже зазначали в попередніх оглядах, на відміну від 2014-2015 років, основні українські телеканали, що раніше відзначалися проросійською позицією, практично припинили використовувати меседжі російської пропаганди.

Натомість з’явилися сюжети, в яких критична тональність стосовно дій українського керівництва чи ситуації в країні збігається з методами та аргументами, до яких вдаються і اосійські ЗМІ.

Наприклад, «1+1» єдиний із українських телеканалів використав у листопаді новину про «райські документи», щоби згадати про використання юристами Порошенка можливостей офшорних схем. А у грудні процитував спогади екс-віце-президента США Джо Байдена, де згадувалося про руйнівне протистояння Порошенка та Яценюка. Хоч це й не було повторенням російських меседжів, але схоже розповідали про спогади Байдена и деякі російські ЗМІ.

«1+1», 06.11.2017 19:30:00

«Через фірму на острові Мен він міг виводити з України валюту. Там же хотіли створити компанію і юристи Петра Порошенка ще 2014-го. Зробити цього не вдалося. Офшорна компанія відмовилася мати справу з українським президентом. А в оточенні самого Порошенка кажуть — він і на меті не мав уникати сплати податків.

Ірина Луценко, представник Президента України у Верховній Раді: Для того, щоб здійснити операцію з продажу корпорації "Рошен" необхідно було створити холдингову структуру. Ця холдингова структура була налаштована на те, щоб уникнути подвійного оподаткування з метою того, щоб усі податки повною мірою були сплачені саме в Україні, а не за кордоном».

«Московский комсомолец», №246, 07.11.2017

«В “Райских документах” нашлось место и для действующей украинской власти. Среди владельцев офшорных счетов оказался глава Незалежной Петр Порошенко, который и полтора года назад становился фигурантом предыдущего большого журналистского расследования по панамским офшорам. Всего в списке оказалось 10 украинцев.

Директор Института миротворческих инициатив и конфликтологии Денис Денисов считает, что очередной офшорный скандал с участием лидера Незалежной вновь останется незамеченным.

К сожалению, украинская власть и их западные партнеры постараются замолчать эту историю. Совершенно очевидно, что манипуляции бизнесмена Порошенко оптимизировали налогообложение его основного актива — компании Roshen. То он обещал продать его, то он решил передать управление в слепой траст, но по факту Roshen продолжает принадлежать ему».

«1+1», 26.12.2017 19:30:00

«Наталя Мосейчук, ведуча: Американський віце-президент примусив Януковича піти, а наступного президента України кілька місяців умовляв помиритися з прем’єром. Джо Байден опублікував мемуари, в яких описує свою роль в новітній українській історії. Яна Слісарчук читала книжку і ділиться враженнями.

Яна Слісарчук, кореспондент: Якщо він буде балатуватися в президенти, казали Джо Байдену вдома, то прив’язаність до України може дуже-дуже йому зашкодити, але наперегони він так і не пішов, а про свої спроби зберегти в Україні демократію і не дати росіянам її сплюндрувати написав у автобіографії. Байден говорить, що кілька місяців застерігав Януковича від застосування сили до мирних громадян, але тієї ночі тон було змінено.

Джо Байден, віце-президент США (2009 — 2017): Я казав йому — все скінчено, час забрати назад своїх бойовиків і іти геть. Я нагадав йому, його єдиною підтримкою залишилися політичні маніпулятори з Кремля і від російських друзів йому не варто було чекати допомоги.

Кор.: Анексія Криму, нехтування Будапештським меморандумом, бездіяльність Заходу, танки Путіна на Сході України, Мінські угоди, що мало стримують агресію — Байден описує все це з помітною пристрастю. Обама такої не мав, він навіть часто застерігав віце-президента від обіцянок новому українському уряду і з яким, доречі було не солодко. Окремо Байден згадує, як восени 2014 намагався помирити Порошенка з Яценюком, коли ті ніяк не могла дійти згоди щодо уряду.

Джо Байден: Партії Порошенко та Яценюка витрачали енергію на те, аби гризтися одна з одною, в той час коли їм треба було створювати інституції і збройні сили, здатні протистояти Путіну.

Кор.: Переконати Європу, зокрема Меркель, не відступатися від України, твердить Байден, було не просто, для цього треба було переконати Порошенка, що він не може зробити ані кроку, аби дати Європі привід залишити Україну. Тоді Байдену це вдалося».

«Российская газета», 27.12.2017

«Хотя Байден и повторяет мифы о "боевиках Януковича", признание того, что вице-президент США в течение трех месяцев оказывал давление на Януковича и фактически вынудил его бежать, является бесценным историческим свидетельством. Не менее занимателен и взгляд Байдена на победителей "майдана" — Порошенко и Яценюка, которых он всегда, и, как оказалось, — безуспешно, призывал к сотрудничеству.

"Я истратил два полных дня в Киеве, пытался убедить Порошенко и Яценюка отказаться от их упрямого нежелания работать вместе. Послушайте, вы должны быть с Порошенко, — говорил я Яценюку. — Вы должны быть командой. Вы не можете пойти разными дорогами. Если будут назначены новые выборы, это будет катастрофой. Вы потеряете все" — так описывал Байден один из своих шести визитов в Киев, совпавший с правительственным кризисом, в конце концов закончившимся отставкой Яценюка, которого вице-президент описывает как "доктора философии, экономиста, но не нудного академика".

Также Байден рассказал о том, как советовал Порошенко не обращать внимания на Европу в своей политике.

"Я был строг с Порошенко с момента его избрания. Я ясно давал понять, что он не может позволить себе дать европейцам какое-либо оправдание в пользу отхода от режима санкций против России. Но украинский президент также знал, что я сражаюсь за него, чтобы получить пакеты помощи от МВФ, и помог получить нелетальное оружие", — честно повествует Байден о том, почему вопреки усилиям Берлина и Парижа Киев ничего не делал для выполнения Минских соглашений».

А от вразили своєю неперебірливістю та недалекоглядністю два інших телеканали — «Україна» та «Інтер».

У листопаді — грудні «Україна» виступила провідним піар-каналом Віктора Медведчука, дозволивши йому тиражувати меседжі, вигідні Кремлю. Зокрема, про те, що визволення полонених — виключно добра воля Володимира Путіна та особиста заслуга самого Медведчука, що ОРЛО й ОРДО — рівноправні учасники переговорів з українським урядом, що альтернативи Мінським домовленостям не існує. Загалом у листопаді — грудні ми нарахували три таких компліментарних сюжети виключно з прямою мовою Медведчука: 21 і 26 листопада і 3 грудня. Зважаючи на те, як сюжети про благодійність Ріната Ахметова на Донбасі регулярно з’являються в ефірі «України», можна припустити, що озвучені меседжі Медведчука в цілому не суперечили поглядам власника телеканалу. Навіть незважаючи на те, що такі ж погляди поділяють і в Кремлі.

«Україна», 21.11.2017 19:00:00

«Анна Панова, ведущая: Масштабный обмен пленными готовит Киев и, так называемые, республики оккупированного Донбасса. Более года этот процесс был заморожен. На неподконтрольной территории Киев разыскивает 157 человек. Скольких боевики хотят взамен и когда ждать освобождения пленных? Смотрите.

Александр Громов, корреспондент: Последний масштабный обмен между Киевом и неподконтрольными территориями состоялся 26-го декабря 2014-го. Тогда боевики вернули 150 человек, Украина — 225. После — переговоры зашли в тупик. В ОРДЛО ставили ультиматум — или всех на всех, или никак. В Киеве утверждали — отпустить всех не могут. Совершившие особо тяжкие преступления должны понести наказание. Сейчас требования Киева учли.

Виктор Медведчук, спецпредставитель Украины по гуманитарным вопросам в рамках Трёхсторонней контактной группы: Эта договорённость была достигнута после моего визита в Москву, после обращения к президенту Российской Федерации господину Путину. С учётом обстоятельств и аргументов украинской стороны, они получили подтверждения сначала из уст президента Российской Федерации и он оказал своё влияние, используя свой авторитет, позвонив и попросив об этом лидеров непризнанных республик. Поэтому есть уверенность, что такой обмен состоится.

Кор.: Официальный Киев, по словам Медведчука, знает местонахождение 94-ох своих пленных. Боевики хотят вернуть 386 своих. Но из-за того, что с обеих сторон есть те, кто проходит по делам, как совершившие особо тяжкие преступления, обмен будет выглядеть — боевики передадут Киеву 74 человека, Украина отдаст за них 306 задержанных.

Виктор Медведчук: Как мы предварительно договорились, что этот обмен освобождения взаимно с двух сторон должно состояться до Новогодних и Рождественских праздников. Мы хотим это успеть и хотим это сделать.

Кор.: Медведчук говорит, переговорам часто мешает недостоверная информация об обмене от украинских политиков, которые никакого отношения к процессу не имеют. Перевирают число пленных, называют даты, имена, причиняя боль родным и близким пленных.

Виктор Медведчук: Вот цифры даже, как и ранее, так и сейчас, они утверждаются мною только у президента Украины. И в переговорном процессе больше никто не задействован. Решения по поводу обмена, как и по вопросам условий, принимает тоже президент Украины господин Порошенко.

Кор.: Этот обмен лишь первый этап.

Виктор Медведчук: Остаются те, которые, к сожалению, не получат свободу сейчас, а таких людей из представителей тех, которых разыскивает Украина — это на сегодняшний день 20 человек. Я думаю, что может быть за время, которое продолжается, мы найдём и других, из тех кого мы ищем. И 80 человек, на которых претендует ОРДО и ОРЛО, которые находятся в Украине. Поэтому процесс продолжается и его надо проводить, переговоры надо вести и надо добиваться главной цели — освобождения всех.

Кор.: Идут переговоры и по освобождению украинцев, которых Россия удерживает на своей территории, но не в рамках Минских соглашений.

Виктор Медведчук: Переговоры по поводу Сущенко, Семцова, Карпюка, Клыха и многих других ведутся в постоянном режиме. Как только будут известны новости в этой части, положительные новости, безусловно они станут достоянием общественности».

«Независимая газета», 16.11.2017

«15 сентября посетили Воскресенский Ново-Иерусалимский монастырь под Истрой. Во время визита к президенту обратился украинский политик Виктор Медведчук. Лидер общественного движения “Украинский выбор — право народа” призвал президента России воздействовать на власти самопровозглашенных ДНР и ЛНР в вопросе обмена военнопленными.

По словам Виктора Медведчука, по обе стороны фронта сейчас находятся несколько сотен военнопленных, которые, согласно Минским соглашениям, должны были быть обменены «все на всех». Тем не менее с момента последнего обмена пленными прошло уже больше года. «У украинской стороны есть объективные аргументы законодательного характера, которые не позволяют в настоящее время осуществить этот обмен в полном объеме. Это касается в первую очередь лиц, которые привлекаются к уголовной ответственности за совершение особо тяжких преступлений, — сказал Медведчук Путину. — Украинская сторона готова освободить 306 человек и рассчитывает на ответные действия ОРДО и ОРЛО (принятые в украинских СМИ обозначения находящихся под контролем ополченцев районов Донецкой и Луганской областей. — “НГ”) по освобождению 74 человек. Поэтому я прошу вас, уважаемый Владимир Владимирович, используя свой авторитет, проявить гуманизм и обратиться к главам непризнанных республик господам Захарченко и Плотницкому”.

Призыв Виктора Медведчука поддержал патриарх Кирилл. “Я знаю, что вы близко к сердцу воспринимаете судьбу людей. Блаженнейший митрополит Онуфрий (глава Украинской православной церкви Московского патриархата (УПЦ МП. — “НГ”) неоднократно ко мне обращался тоже с просьбами, и, как известно, какие-то из них были удовлетворены, какие-то еще нет”, — сказал президенту предстоятель РПЦ. Он отметил особое гуманитарное измерение войны в Донбассе, вынуждающее Церковь принять участие в преодолении ее последствий. Президент пообещал переговорить на эту тему с руководителями ДНР и ЛНР».

«Российская газета», 16.11.2017

«Прямо в монастыре и произошел знаменательный разговор. Президент поддержал предложение лидера движения "Украинский выбор — право народа" Виктора Медведчука об обмене пленными между Украиной, ДНР и ЛНР. "Я сделаю все, что от меня зависит, переговорю с руководством и Донецкой республики, и Луганской республики, — заверил он. — Надеюсь, что то, что вы предлагаете, будет реализовано".

Просьба заключалась вот в чем. "Ровно 14 месяцев как не проходят обмены, — посетовал Медведчук. — Причина такой ситуации заключается в том, что, согласно Минскому соглашению, обмены должны производиться по формуле "всех на всех". И у Украины возникли сложности: по законодательству нельзя реализовать этот принцип в отношении всех, в первую очередь в привлекаемых за особо тяжкие преступления.

"Несмотря на это, сегодня готовы к обмену большое количество людей, и Украина сегодня готова освободить 306 человек, рассчитывает на освобождение Донецком и Луганском 74 человека, и это можно было бы сделать до новогодних и рождественских праздников", — сообщил Медведчук. И попросил Путина использовать свой авторитет, проявить гуманизм и обратиться к главам непризнанных республик — Захарченко и Плотницкому — "провести этот обмен как первый этап обмена всех на всех и освободить указанных лиц".

Поддержал просьбу Патриарх Кирилл. "Страдают люди, жертвы тяжелого конфликта, поэтому я со своей стороны хотел бы тоже просить вас поддержать и совместными усилиями могли бы осуществить обмен", — обратился он к президенту».

А ось як легалізував «Інтер» відверту фальсифікації на тему розстрілів на Майдані, незважаючи на те, що його власники начебто щосили намагаються дистанціюватися від спогадів та асоціацій про останні дні правління Януковича.

Втім, згадка про псевдодокументальну, інспіровану Росією італійську стрічку про «грузинських снайперів» виглядає як відверта пропагандистська провокація. На «Інтері» не потрудилися зробити хоча б елементарний критичний аналіз цього фейку. Подача слів українського прокурора (враховуючи негативний рівень суспільної довіри до будь-яких заяв представників прокуратури) проти слів адвоката екс-беркутівців лише на перший погляд є «балансом» різних точок зору. Адже якщо одна з них — відверта брехня, то це лише спосіб її легалізувати й затьмарити більш правдиві версії подій. Щоби зрозуміти, наскільки «Інтер» порушив стандарти і пристав на бік російських пропагандистів, варто порівняти його сюжет не лише з публікаціями в Росії, а й схожим сюжетом на каналі «112».

«Российская газета», 23.11.2017, C.14

«Корреспондент итальянского издания Il Giornale снял фильм о провокаторах, стрелявших по майдану.

Накануне Дня свободы и достоинства — отмечаемого на Украине 21 ноября государственного праздника, учрежденного Петром Порошенко в честь начала массовых выступлений на Площади независимости в Киеве, окончившихся государственным переворотом и гражданской войной, — итальянский телеканал "Медиасет" в рамках публицистической программы "Матрикс" показал фильм "Украина, скрытые истины".

Автор фильма, корреспондент издания Il Giornale Джан Микалессин, озвучил имена стрелков-провокаторов, ведших огонь по толпе и бойцам "Беркута" 18-19 февраля 2014 года. Сам фильм не тянет на мировую сенсацию — ответ на сакраментальный вопрос "кому выгодно" применительно к убийствам на "майдане" давно известен, равно как есть и ранние исследования на тему происхождения печально известной "небесной сотни". Вот только юридическое установление истины сегодня смерти подобно — и для правящего в Киеве режима, и для тех высокопоставленных иностранцев, кто планировал и режиссировал четыре года назад украинскую трагедию.

Впрочем, нечто важное герои фильма — четверо грузинских боевиков — авторам фильма все-таки сказали. Например, по словам Александра Ревазишвили, попавшего в Киев по поддельным документам, приказ совершать провокации его группа получила от американского инструктора и лидеров "евромайдана". "Мы должны были спровоцировать "Беркут", спецподразделения полиции. Мы должны были спровоцировать их таким образом, чтобы натравить их на толпу. Примерно 16-17 февраля ситуация с каждым днем становилась все более напряженной. К тому времени она уже вышла из-под контроля", — говорит снайпер. По его словам, перед началом стрельбы ему и еще нескольким снайперам, в том числе выходцам из стран Прибалтики и Восточной Европы, был представлен "еще один человек в форме" — американский военный. "Этого американца звали Брайан Кристофер Бойенджер, бывший офицер и снайпер 101-й воздушно-десантной дивизии США. После майдана он отправился в Донбасс, где воевал в составе грузинского легиона", — заявил Ревазишвили».

«Інтер», 12.12.2017 20:00:00

«Екатерина Лысенко, ведущая: Ускорить либо напротив — замедлить процесс рассмотрения дела об экс-беркутовцах, которых обвиняют в расстрелах на Майдане, могут новые свидетели.

Защита обвиняемых подала ходатайства о видеодопросе двух граждан Грузии, которые якобы принимали участие в тех кровавых событиях — стреляли и по протестующим, и по правоохранителям. О них стало известно из документального фильма итальянских репортёров. Впрочем, обвинение скептически относится к работе иностранных документалистов.

Стефан Решко, адвокат обвиняемых: Вони феноменально важливі, на наш погляд, тому що вони як раз дають розуміння про іншу сторону Майдану. Ну вони дають такі свідчення, чесно кажучи, що навіть мороз по кожі йде. Тому що вони володіють інформацією, хто до них звертався, хто приходив, привозив зброю. Це, до речі, багато людей на сьогоднішній день відомих, в тому числі ті, які займають державні посади.

Роман Псюк, прокурор управления спецрасследования: Безперечно, це клопотання, на нашу думку воно буде нами підтримано. У його дослідженні. У допиті цих громадян Грузії. Нами досконало вивчено це відео італійського режисера, перші наші заяви департаменту спецрослідувань були про те, що там є певні ознаки фейковості. Там є, ми на це будемо звертати увагу, і ще це ми будемо його переглядати, є відверта неправда».

«112», 12.12.2017 19:00:00

«Євген Міхін, ведучий: Двох грузинів планують допитати, як свідків, у справі розстрілів єіромайданівців. Відповідне клопотання подали у суд адвокати екс-беркутівців. Кажуть, чоловіки були серед так званих "грузинських снайперів" і готові свідчити про свою участь у подіях революції гідності. Деталі знає Ольга Паращук.

Ольга Паращук, кореспондент: На лаві підсудних п'ятеро колишніх беркутівців. У Святошинському райсуді продовжують допитувати потерпілих на майдані під час революції гідності. Свідчить Юрій Андрушко.

Юрій Андрушко, свідок: Отримав поранення 20 лютого,близько о десятій, це було поранення в руку на вулиці Осетинській. На даний момент там установлений зараз хрест.

Кор.: У цій справі, за словами прокурорів, залишилося заслухати ще близько тридцяти потерпілих. Опісля, мають допитати свідків та захист робить заяву. Спершу просять допитати, як свідків, двох громадян Грузії — Кобу Нергадзе і Олександра Рабозашвілі.

Олександр Горошинський, адвокат: У них є дані, вони були свідками, як з готелю "Україна" та з консерваторії вівся вогонь, як по мітингувальниках, так і по правоохоронцях. Вони вказують час, місце, спосіб, коло осіб, називають прізвища, хто це робив і з якої зброї це відбувалося.

Кор.: Горошинський посилається на італійський документальний фільм. У ньому йдеться про так званих "грузинських снайперів". Допитати планують двох із трьох героїв кінострічки. У ній іноземці розповідають про те, як їм заплатили за участь у революції гідності. Вони, ніби-то, були у команді снайперів.

Кадри з фільму "Майдан": Мы должны были заниматься провокацией. Мы должны были провоцировать действия подразделения "Беркут". Наша задача была спровоцировать, чтобы они пошли против толпы.

Кор.: Нині вони живуть у Вірменії, їхати в Україну бояться через питання безпеки. Залучити до участі у судовому засіданні їх планують через конференс-зв'язок. Це відео адвокатів. На ньому грузини підписали відповідну заяву.

Кадри з відео: Фамилия и подпись.

Кор.: Допитати свідків не проти, кажуть прокурори, однак наголошують: саме відео італійських журналістів має ознаки неправдоподібності.

Це відверта неправда, яка спростовується абсолютно навіть загальнодоступними матеріалами. До прийняття рішення судом, у нас, можливо, будуть якісь доповнення до цього клопотання. Можливо, якісь заперечення.

Кор.: За тиждень, прокурори мають ознайомитися з відповідним клопотанням. Чи допитають грузинів у суді, вирішуватимуть на засіданні наступного вівторка.

Ольга Паращук, Анастасія Соха, Олександр Раскевич, та вся команда "112"».

Громадська організація «Детектор медіа» здійснює цей проект за підтримки «Інтерньюз Нетворк». Висновки й погляди, що були висловлені в моніторинговому звіті, можуть не збігатися з поглядом «Інтерньюз Нетворк».

Читайте також
Фото: zvistka.net/
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2022 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду