Звільнені співробітники «Радіо Свобода» просять повернути їх на роботу

00:00,
23 Січня 2013
1238

Звільнені співробітники «Радіо Свобода» просять повернути їх на роботу

00:00,
23 Січня 2013
1238
Звільнені співробітники «Радіо Свобода» просять повернути їх на роботу
Журналісти написали колективний лист виконуючому обов’язки президента «Радіо Свобода» Кевіну Клоузу. Лист публікується на сайті BBG Watch.

Як відзначає BBG Watch з посиланням на власні джерела у BBG (Broadcasting Board of Governors, Рада управляючих з іномовлення США), деякі ключові учасники Ради вже попросили Кевіна Клоуза зробити поновлення на роботі звільнених журналістів одним із своїх пріорітетних завдань.

У листі журналісти вказують на те, що їхня репутація була зганьблена Стівеном Корном (Steven Korn), його головними представниками Джулією Рагоною (Julia Ragona) та Дейлом Коеном (Dale Cohen), а також керівником російсього офісу «Радіо Свобода» Машею Гессен, яка крім усього іншого, є фігурою далекою від захисту гуманістичних цінностей і практикує більш м’яку журналістику на власному «Радіо Гессен».

У листі, адресованому також, зокрема, і держсекретарю Хілларі Клінтон (Hillary Clinton) та представнику Держдепартаменту США Тарі Соншайн (Tara Sonenshine), журналісти заявляють: «Ми – журналісти і мультимедіафахівці, які були змушені піти з «Радіо Свобода», свтверджуємо, що ми не є тією гротескною карикатурою, яку створили пан Корн, пані Гессен і пані Рагона. Ми стверджуємо, що жоден з нас не був ретроградом-критиком цифрових ЗМІ. Навпаки, ми були прихильниками цього та піонерами цифрових медіа у «Радіо Свобода». Докази цього – престижні нагороди за досягнення у сфері цифрової журналістики і онлайн-ЗМІ, які ми отримували».

Під керівництвом Гессен російський відділ «Радіо Свобода» стала демонструвати «м’яку журналістику», вигідну владі, підкреслююється у листі.

«Навіть сам президент Путін, можливо, не сподівався на кращий результат», – відзначили журналісти.

Резюмуючи, звільнені співробітники російського офісу висловили свою готовність працювати із Кевіном Клоузом, продовжуючи місію «Радіо Свобода» у Росії.

Про призначення Кевіна Клоуза на посаду виконуючого обов’язки президента «Радіо Свобода» стало відомо минулого тижні. Роботу на цій посаді Клоуз розпочне з 26 січня. Попередній голова «Радіо Свобода» Стів Корн (Steve Korn) офіційно оголосив про свою відставку на початку січня. Залишить свою посаду Корн 25 січня.

Матеріал про те, що Корн залишить посаду голови «Радіо Свобода» опублікував у грудні журнал World Affairs.

«Стів Корн став величезним розчаруванням на посаді першої людини у RFERL [Radio Free Europe/Radio Liberty, радіо «Вільна Європа»/радіо «Свобода» –  MS]. Він припустився серйозних помилок, він був жахливим менеджером, і він привів московський офіс до колапсу. Зробити з російських дисидентів, які раніше були палкими прихильниками «Радіо Свобода», критиків – навіть Володимир Путін, мабуть, не зробив би цього у свій найгірший день. Це надзвичайно і шокуюче. Неприязнь, яка тепер існує щодо фінансованого американськими платниками податків ЗМІ – котре завжди було символом свободи, вільної думки та правосуддя – просто вражає», – цитувала автор World Affairs Джуді Бекрак одного з членів BBG Віктора Еша (Victor Ashe).

Корн зауважував, що подав заяву стосовно відставки «із важким серцем» та «виключно з особистих мотивів». Пояснюючи ці причини, він підкреслив, що потребує більше часу для своїх дітей і хворого батька.

У вересні минулого року керівником російської служби «Радіо Свобода» було призначено Машу Гессен. Пізніше стало відомо про звільнення інтернет-редакції ресурсу у повному складі. Гессен заявила, що не має відношення до цього рішення – у своєму Facebook вона пояснила, що її покликали на посаду директора вже реформованої служби, а кадрові рішення приймалися до її вступу на посаду.

Екс-головред інтернет-редакції Людмила Телень висловлювала сумніви щодо цього, заявивши, що не вірить у те, що Гессен не знала про звільнення редакції. «Мене дивує позиція знову призначеного директора «Радіо Свобода» Маші Гессен, котра заявляє, що вся ця розчистка території відбувається без неї і вона нічого не знає, і що всі рішення були прийняті без її участі. Я нерозумію, як професіональна та порядна журналіст і менеджер може приходити на таку посаду, якщо без її участі, без консультації з нею розчищюють усю платформу. Або це не зовсім правда – те, що говориться вголос», – заявляла Телень.

Під керівництвом Гессен «Радіо Свобода» оновила концепцію і сайт. Людмила Телень, колишній головний редактор сайту російської «Свободи», стала новим головредом газети «Совершенно секретно», і заявила про намір працювати над модернізацією видання.

Крім цього, звільнені співробітники російського відділу «Радіо Свобода» створили власний проект сайт SvobodaNew – «Радіо Свобода у вигнанні».

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
MT-Shortwave
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2023 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду