«Фільтр»: відеокурс з медіаграмотності «Відсіч дезінформації» доступний онлайн

«Фільтр»: відеокурс з медіаграмотності «Відсіч дезінформації» доступний онлайн

13:25,
9 Вересня 2024
1029

«Фільтр»: відеокурс з медіаграмотності «Відсіч дезінформації» доступний онлайн

13:25,
9 Вересня 2024
1029
«Фільтр»: відеокурс з медіаграмотності «Відсіч дезінформації» доступний онлайн
«Фільтр»: відеокурс з медіаграмотності «Відсіч дезінформації» доступний онлайн
Для освітнього відеокурсу провели інтерв'ю з провідними експертами у сфері медіаграмотності, цифрової безпеки та фактчекінгу.

ГО «Детектор медіа» створило освітній відеокурс «Відсіч дезінформації», щоб громадяни могли посилити свою спроможність у розпізнаванні та нівелюванні дезінформації. Сім частин, а це бесіди ведучої Наталії Соколенко з фахівцями щодо актуальних аспектів медіаграмотності, доступні для загального перегляду на ютуб-каналі «Детектор медіа». Про це національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

«Наш курс "Відсіч дезінформації" спрямований на те, щоб допомогти користувачам зрозуміти загрози сучасної інформаційної війни та навчитися протистояти їм», — розповів програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський.

Для цього, за його словами, зібрали провідних експертів у сфері медіаграмотності, цифрової безпеки та фактчекінгу, щоб навчити аудиторію, як розпізнавати маніпуляції, захищати себе від фейкових новин, маніпуляцій і дипфейків, а також обирати надійні джерела інформації.

Цей курс буде особливо корисний для журналістів, активістів, освітян та всіх, хто прагне розвивати власне критичне мислення та допомагати робити це своєму оточенню.

У першому епізоді із експерткою Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Вікторією Мерлич обговорюють стратегічні комунікації, що стають інструментами змін на краще, якщо їх використовувати відповідально. А також про ефективність та роль страткомунікацій у житті кожної людини.

З редакторкою фактчекерського проєкту «НотаЄнота» Альоною Романюк поспілкувалися про основні методи фактчекінгу та навички розпізнавання неправдивої інформації, що допомагають не потрапляти на гачки маніпуляторів.

Директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко поділилась аналізом того, як Росія використовує соціальні медіа для поширення дезінформації. Фахівчиня розповіла, хто є цільовою аудиторією таких кампаній та які інструменти використовуються для їх досягнення.

На запитання «Що означає бути медіаграмотним?» відповіла докторка політичних наук, професорка КПІ ім. І. Сікорського Лідія Смола й дала поради, як розуміти контекст інформації, критично оцінювати джерела та протистояти маніпуляціям.

Про те, як обирати надійні джерела інформації, перевіряти новини на достовірність та уникати фейкових сайтів, розповів керівник відділу моніторингів «Детектора медіа» Ярослав Зубченко.

Програмний директор ГО «Детектор медіа» Вадим Міський поділився знаннями про те, як технології штучного інтелекту використовуються в пропаганді та як розпізнати фейковий контент.

Експерт з питань цифрової безпеки в Nadiyno.org Павло Бєлоусов дав поради, як захистити себе від цифрових загроз.

Читайте також: 

Фото: скриншот з епізоду освітнього відеопроєкту з медіаграмотності  «Відсіч дезінформації» / ютуб

 

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду