Локальне медіа відкриває Харкову його унікальне українське обличчя

Локальне медіа відкриває Харкову його унікальне українське обличчя

14:32,
17 Квітня 2023
1480

Локальне медіа відкриває Харкову його унікальне українське обличчя

14:32,
17 Квітня 2023
1480
Локальне медіа відкриває Харкову його унікальне українське обличчя
Локальне медіа відкриває Харкову його унікальне українське обличчя
Проєкт онлайн-медіа «Люк» очищує харківську ідентичність від нищівних впливів російського колоніалізму та радянщини.

Харківське онлайн-медіа «Люк» реалізує проєкт «Харків, де твоє обличчя?», в якому розбирають природу російської колонізації, яка системно привласнювала культурні надбання міста та усіма способами придушувала його українську ідентичність. Про це MediaSapiens розповіла головна редакторка видання Катерина Переверзева.

«Медіа «Люк» і наш проєкт «Харків, де твоє обличчя?» присвяченні локальній ідентичності, локальній культурі, цінності того, що є поруч. Крізь призму текстів, присвячених творчим середовищам Харкова, ми показуємо, як Росія знищувала прояви української ідентичності у локальних культурних центрах, а коли не могла знищити, то узурпувала та перелицьовувала на російські. Також це дослідження про те, чому усі ці спроби перевиховати «Харків» у «Харьков» зазнали поразки», — розповіла Катерина Переверзева.

За її словами, тексти та візуальні продукти проєкту знайомлять аудиторію з непересічними, власне харківськими діячами української культури, їхніми прогресивними ідеями та новаторськими творами, спонукають переосмислити та оцінити масштаби цілеспрямованої російської колонізаційної політики та побачити, яким би сьогодні було б обличчя Харкова, та на його прикладі інших міст України, без її руйнівних впливів.

Проєкт має на меті допомогти навчитися не знецінювати локальну культуру як провінційну, а навпаки — цінувати її, і бачити роль у формуванні загальнонаціональної ідентичності.

«Проєкт «Харків, де твоє обличчя?» роздумує над тим, що у нашому місті було з українською ідеєю, яким насправді було радянське минуле, і має допомогти не повторювати помилок, щоб ніколи знову не повторилося те, що є тепер», — додала головна редакторка «Люк».

У межах проєкту журналісти підготували зокрема експертне інтерв’ю з історикинею мистецтв Оксаною Семенік про деколонізацію української культури та харківську ідентичність; публікацію про харківських митців «Розстріляного Відродження», про унікальну Харківську школу фотографії та низку інших. Незабаром очікується публікації коміксу, присвяченого Харкову. Ознайомитися та слідкувати за проєктом можна за посиланням.

Додамо, акторки Уляна Олійник та Ірина Лоскот створити волонтерський аудіопроєкт — подкасти з озвучуванням віршів і прози митців, які жили в легендарному харківського будинку «Слово».

Фото: lyuk.media

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду