Новини, подкасти і фейки: про що говорять смарт-колонки

Новини, подкасти і фейки: про що говорять смарт-колонки

10:30,
8 Серпня 2018
4666

Новини, подкасти і фейки: про що говорять смарт-колонки

10:30,
8 Серпня 2018
4666
Новини, подкасти і фейки: про що говорять смарт-колонки
Новини, подкасти і фейки: про що говорять смарт-колонки
За чотири роки у світі буде сотні мільйонів активних розумних колонок. MediaSapiens розповідає, як вони перетворилися на новий інформаційний канал і чому слухачам слід бути обачними.

Дослідження аналітичного центру Canalys прогнозує, що до кінця 2018 року у світі встановлять 100 млн смарт-колонок. Ще за чотири роки кількість має зрости втричі. Це неймовірний стрибок для пристрою, презентованого лише кілька років тому.

Відтоді голосові асистенти, що керують колонками, порозумнішали, а самі ґаджети подешевшали. Найпопулярнішою ще минулого року стала Amazon Echo, завоювавши близько 80 % ринку. Та завдяки своїм каналам збуту Google Home за перший квартал цього року зміг перегнати суперника. До 2022 року очікується, що обидва пристрої «відкусять» по 34 % ринку.

Невелику частку пророкують ґаджету HomePod від Apple: від 4 % цього року до 10 % у 2022 році. На полі смарт-колонок стає дуже гаряче, бо борються тут і китайський гігант Xiaomi, і Facebook.

Кращі смарт-колонки  2018 року

Смарт-колонки — це не тільки про музику

«Розумом» аудіосистем є асистенти від різних компаній: Siri від Apple, Alexa від Amazon, GoogleAssistant тощо. Налаштувавши пристрій, ви надалі можете керувати ним за допомогою голосу.

Ґаджети спілкуються англійською та адаптуються під вашу вимову. Є російськомовна колонка від «Яндекса» з помічником «Аліса». Та оскільки сервіси цієї компанії в Україні заблоковані, не будемо на них зосереджувати увагу.

Зазвичай ці пристрої використовують для того, щоби слухати музику. Apple на презентації свого HomePod саме на цьому й робила акцент — і рекламує її як високоякісну аудіосистему. Та ціна колонки від «Яблука» удвічі-втричі вища, ніж того ж Echo.

А ось у Amazon та Google є різні варіанти спікерів: із великою колонкою та без. Останні — бюджетний варіант. Користувачі можуть робити комбінації пристроїв залежно від своїх потреб. Хтось обирає колонку зі вбудованим спікером, а хтось купує мініатюрний Echo Dot та під’єднує його до свого улюбленого динаміка. Правда, такий фокус можливий лише з пристроями від Amazon. Щоби під’єднати ґаджети Google до іншої колонки, треба купувати окремий перехідник.

Із такою можливістю розпіарений і дорогий HomePod дещо втрачає свою привабливість. Мінусом ґаджета від Apple є також його жорстка обмеженість однією екосистемою: якщо ви користуєтесь Spotify, колонка від «Яблука» вам нічого не заграє.

Як працює AmazonEcho.

Утім, користувачі купують ці пристрої не лише заради музики. Смарт-колонки можуть нагадувати вам про заплановані події, допоможуть керувати системою «розумний будинок», поставлять ваш улюблений подкаст чи прочитають підбірку головних новин — поступово ці невеликі помічники перетворюються на новий інформаційний канал. Що ж ним транспортують?

Інколи колонки говорять нісенітниці

Радіостанція NPR та дослідницький центр EdisonResearch проаналізували, як смарт-колонки вплинули на споживання контенту американцями. Виявилося, що 71 % респондентів, придбавши ґаджет, почали слухати більше аудіо. Це пояснюється простотою, з якою тепер можна увімкнути бажаний запис. Схоже, залученість до такого контенту лише зростатиме.

смарт-колонки-цифри

Які пристрої заміщає розумний спікер.

29 % опитаних у США кажуть, що тепер слухають більше «новин / розмов». Приміром, асистент Echo від Amazon може формувати підбірки коротких новин із обраних ресурсів.

Незважаючи на переваги нового інформаційного каналу, є тут своя ложка дьогтю — фейки. Наприклад, голосовий пошук Google часто видає повні нісенітниці на нечіткі чи не зовсім коректні запитання. Але подає їх так, неначе це загальновідомі факти.

Минулого року вірусним став ролик про те, як колонка GoogleHome на питання «Чи планує Обама переворот?» відповідала ствердно. А потім додавала, що він у змові з китайськими комуністами.

Сайт TheOutline зібрав цілий список із пошукових запитів, які видають фейки на наші запитання.

— Чи Дональд Трамп завжди правий? — спитаєте ви.

— Згідно з SharkTank, Дональд Трамп завжди правий, — відповість асистент.

— Дельфіни — прибульці?

— Згідно з WeeklyWorldNews (Пекін), нові дослідження показують, що дельфіни є нащадками прибульців, які з’явилися на землі 100 тис. років тому, — відповість колонка.

Поки Google запевняє, що працює над виправленням таких вад, констатуємо: смарт-колонки не такі вже й «смарт».

Ґаджети дарують друге дихання подкастам

Легше стало слухати й подкасти: підключаєте смартфон до колонки та запускаєте потрібну програму. Або ж просите асистента запустити запис із каналу від New York Times чи сервісів TuneIn, Spotify та інших.

Нещодавно видавець інтернет-видання «Медуза» Ілля Красильщиков поділився з «Детектором медіа» успіхами їхніх подкастів. Тепер записи видання мають два мільйони прослуховувань на місяць.

MediaSapiens уже розповідав про бум популярності подкастів у США. Тренд задала Apple, коли приєднала до iOS 8 стандартний додаток «Подкасти». За перший квартал 2018 року завантаження записів та стримів в Apple перетнули позначку 50 млрд. Це шалене зростання, зважаючи на те, що за весь 2017 рік було 13,7 млрд завантажень, а у 2014-му — 7 млрд.

подкасти-Apple

Джерело зображення: 9to5mac.com

Згідно з новими даними від радіо NPR та Edison, слухачі подкастів поступово мігрують від комп’ютерів до портативних пристроїв: смартфонів, планшетів, смарт-колонок тощо. 82 % тих, хто полюбляє такі записи, слухає їх удома, а 58 % — у машині.

на-яких-девайсах-слухають-подкасти

На яких ґаджетах слухають подкасти у США.

де-слухають-подкасти

Де американці слухають подкасти.

Майкл Хілл, генеральний директор стримінгової платформи Radioplayer, каже: «Протягом останнього десятиліття відбулися значні зміни в технології стримінгу радіопередач... Слухати радіо з телефона, планшета, комп'ютера та розумних колонок тепер так само нормально, як десять років тому з радіо на кухні».

Поки готуєш, давати команди колонці справді зручно. Як пише видання Backyard Media, голосом можна перемотувати запис, ставити його на паузу тощо. Об’єднавши декілька пристроїв, ви можете почати слухати подкаст на колонці, яка стоїть у вітальні, а продовжити на телефоні по дорозі на роботу.

Часто тематичні канали із записами формуються вручну авторитетними кураторами чи самими слухачами. Але процес усе частіше віддають алгоритмам. Така автоматизація має вирішити проблему з пошуком нового аудіо, адже складно лише голосом (без опису) підібрати собі щось новеньке.

Google планує наздогнати Apple

Менеджер із продуктів Google Зак Ренеу-Ведден (Zack Reneau-Wedeen) заявив у квітні про те, що компанія планує надолужити свої позиції у сфері подкастів. «Місія нашої команди полягає в тому, щоби подвоїти кількість прослуховування подкастів у світі протягом наступних двох років», — каже він.

Продукт від команди Зака на додачу до стандартних функцій буде також інтегрований із Google Search та Google Assistant. Сервіс буде стежити за прогресом прослуховування. Тобто якщо ви почали слухати подкаст на смартфоні, то можете продовжити на розумній колонці з того ж місця, де зупинилися.

Google підбиратиме рекомендації подкастів відповідно до ваших уподобань та історії прослуховувань. Це допоможе записам краще знаходити собі цільову аудиторію.

У червні було презентовано додаток Google Podcast. У топі українських подкастів на момент написання — проект Іванни Шкромиди «Акустика тіней» про видатні літературні постаті.

українські-подкасти-гугл

Скриншот

«Тепер мені достатньо завантажувати подкаст лише на дві платформи: Mixcloud і Podcaster.in.ua. Перший дозволяє відстежувати кількість унікальних слухачів та й загалом вивчати свою аудиторію. Другий — це інструмент, який робить подкаст доступнішим, адже Термінал українських подкастів (Podcaster.in.ua) транслює епізоди через RSS-канал. А це, у свою чергу, є запорукою того, що будь-хто може завантажити на свій ґаджет застосунок для прослуховування подкастів і одразу ж, ввівши у пошуку “Акустика тіней”, знайти й підписатися на подкаст.

Google Podcasts затестила одразу ж, як тільки побачила новину про вихід додатка. До речі, цей застосунок сам знайшов мій подкаст, тобто спеціально мені завантажувати епізоди не довелося. Тепер із приємністю спостерігаю, як “Акустика тіней” перебуває серед найпопулярніших. Але мінусом цього додатку є те, що я не бачу своєї аудиторії та кількості підписок, завантажень чи прослуховувань», — сказала Іванна MediaSapiens.

Вона розповіла, що аудиторія подкасту збільшилася після того, як ЗМІ почали про них говорити. Також багато нових слухачів з’являється, коли хтось ділиться враженнями про записи у соцмережах. «Вірю в те, що подкасти робитимуть різні медіа та навіть комерційні компанії, яким є про що розповісти. І врешті-решт ми обиратимемо, що послухати, не серед десятків україномовних подкастів, а бодай серед кількох сотень», — каже Іванна.

Співзасновник радіо «Аристократи» Данило Хомутовський розповів MediaSapiens, що вони теж «відточують формати подкастів, адже раніше під подкастами розуміли просто запис ефіру». Записи вони завантажують на Mixcloud, Youtube iTunes та у Facebook.

Сподіваємося, через п’ять років, лежачи на своїй канапі й теревенячи з колонкою, будемо слухати якісні українські подкасти і правдиві новини, а не історії про дельфінів-прибульців.

Детальніше про адаптацію контенту для нових запитів користувачів читайте в тексті «Голосовий пошук: як медіа підготуватися до нового виклику» на «Детекторі медіа».

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
gadgetguy.com.au
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду