«Фільтр» створив посібник з маловідомими фактами про відомих українців
«Фільтр» створив посібник з маловідомими фактами про відомих українців
Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» разом з Центром демократії та верховенства права створив посібник «Про життя України», в якому вміщені біографічні розповіді про видатних українських діячів та важливі події, замовчувані та спотворювані радянською і російською пропагандою.
«Ми у “Фільтрі” переконані, що є купа креативних способів розвивати медіаграмотність українців, зокрема через історії. Перед вами — один з таких продуктів. У цьому збірнику ми зібрали розповіді, які, сподіваємось, змотивують вас копати глибше й ставити питання. Тут знайдете неканонічні портрети відомих українських особистостей, дізнаєтеся про приховуваних радянською владою геніїв української культури та події нашої історії, які не згадуються в підручниках. Ми віримо, що аби розвивати стійкість суспільства до дезінформації, потрібно вкладати в побудову сильної національної ідентичності», — зазначено у вступі посібника.
До нього ввійшли розповіді про Тараса Шевченка, Лесю Українку, Миколу Леонтовича, Іллю Рєпіна, Квітку Цісик, Степана Бандеру, Сергія Корольова, Соломію Крушельницьку та Марію Заньковецьку.
Автори посібника підготували публікації про різні події та історичні процеси: зокрема розповіли про зросійщення українських імен, жінок в ОУН та УПА, як Симон Петлюра зробив «Щедрика» світовим хітом, звідки пішло гасло «Слава Україні!», а також розвінчали кілька найпоширеніших міфів, зокрема щодо розпаду «совка».
Посібник можна завантажити та використовувати на уроках медіаграмотності у школах, університетах, організаціях.
Нагадаємо, Міністерство освіти і науки України виклало онлайн посібник «Як говорити про російсько-українську війну в школі. Уроки стійкості, боротьби та перемог». Розроблені рекомендації скеровані на комунікацію з учнями початкової, середньої та старшої школи.
Фото: посібник «Про життя України» / «Фільтр»