Мільйони електронних адрес потрапили до рук спамерів

00:00,
5 Квітня 2011
1321

Мільйони електронних адрес потрапили до рук спамерів

00:00,
5 Квітня 2011
1321
Мільйони електронних адрес потрапили до рук спамерів
Хакерська атака на сервери Epsilon визнана однією з наймасштабніших за останні роки. Далі буде?

Спамери знову піднімають голову після кількамісячного періоду зниження активності. Після масованої хакерської атаки на бази даних користувачів великих компаній мільйони електронних адрес опинились у руках продавців віагри і тому подібного непотребу, повідомляє The Daily Telegraph.

 

Серед постраждалих – клієнти банків Barclaycard, JP Morgan Chase та Citigroup, готельної мережі Marriot International, а також онлайн-супермаркету Amazon. Електронні адреси було викрадено 30 березня з серверів американської компанії Epsilon, що надає великим корпораціям послуги з онлайнового маркетингу. Згідно з інформацією слідства, хакерам удалось отримати електронні адреси та імена клієнтів, але не реквізити банківських рахунків чи адреси проживання.

 

Експерти вже назвали цю атаку чи не найбільшою за останні роки. Потенційних жертв уже попередили про можливі наслідки крадіжки мейлів, найімовірнішим із яких є, звісно ж, отримання спаму. Не виключена також можливість  ще однієї, потужнішої атаки з використанням украденої інформації. Деякі компанії, наприклад, магазин рідкісних книжок AbeBooks, що входить до складу Amazon, закликали клієнтів утриматись від надання електронною поштою будь-якої приватної інформації та даних банківських рахунків у відповідь на запити, які можуть надходити від будь-яких, навіть знайомих, адрес.

 

Фішинг (phishing, співзвучно з fishing – риболовля), себто видурювання логінів і паролів клієнтів популярних веб-ресурсів, є дуже поширеним різновидом кіберзлочину. Для цього на крадені адреси клієнтів скеровують запит із пропозицією зайти на певний сайт і ввести там логін і пароль, нібито з метою їх підтвердження. Сайт може виглядати зовні як справжній, але насправді бути підробкою, що викрадає приватну інформацію. Велика кількість адрес користувачів сервісів та компаній також допомагає спамерам зробити їхні повідомлення більш схожими на справжні і змусити адресатів до певної дії – скачування і запуску шкідливої програми в додатку, клікання по гіперпосиланню тощо.

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
thetechherald.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду