Сергій Лещенко знайшов тему розслідування про «Межигір’я» в коментарях на «УП»

00:00,
23 Березня 2011
1710

Сергій Лещенко знайшов тему розслідування про «Межигір’я» в коментарях на «УП»

00:00,
23 Березня 2011
1710
Сергій Лещенко знайшов тему розслідування про «Межигір’я» в коментарях на «УП»
Журналіст «Української правди» радить звертати увагу на деталі.

Журналістові, який займається розслідуваннями, слід звертати увагу на деталі, адже інформаційні приводи можуть з’являтись у найнесподіваніших місцях. Про це сказав журналіст «Української правди» Сергій Лещенко, виступаючи з лекцією «Що має знати журналіст, ідучи працювати в інтернет-видання. Журналістські розслідування» у рамках Медіашколи для молодих журналістів, організованої соціальним проектом Покоління 2020.UA.

 

За словами Лещенка, поштовхом для написання серії матеріалів про президентський маєток «Межигір’я» став коментар під однією з його статей на «УП», де читач пожалівся на громадські слухання у Вишгороді щодо забудови цієї місцевості. Сергій Лещенко почав пошуки в цьому напрямку, і йому вдалося отримати доступ до всіх схем і креслень «Межигір’я», що перебували у вільному доступі. «З боку влади не було жодної реакції, але Межигір’я” завжди буде символом корупції й автократизму, як Бастилія у Франції – символом монархії», - сказав він.

 

На його думку, саме такі теми є найбільш показовими для суспільства. «Дрібні історії мають  більший резонанс. Вони вказують на гнилість влади, демонструють, що можновладці – жлоби навіть у дрібницях», - пояснює Сергій.

 

У жодному іншому виді медіа, крім онлайн-видань, Сергій Лещенко працювати не бажає. Він пояснив: якщо за день відвідуваність «Української правди» сягає 200 тисяч хостів, а аудиторія вечірнього випуску новин 5 каналу – 50 тисяч осіб, робота в онлайн-виданні може бути продуктивнішою. Головне ж, що визначає специфіку роботи журналіста в онлайні – оперативність та надзвичайно мала дистанція між журналістом і читачем.

 

18-20 березня у Києві проходила Медіашкола для молодих журналістів, організована в рамках проекту «Покоління 2020.ua» за підтримки ГО «Телекритика» та представництва Фонду імені Генріха Бьолля в Україні. Кількадесят молодих журналістів із різних міст України мали нагоду прослухати лекції відомих українських медійників.

 

Вікторія Сюмар: У 2005-2010 роках українські журналісти заробляли гроші, а не репутацію

 

Ілона Довгань: Експериментуйте під час інтерв’ю

 

Андрій Куликов: Політичні ток-шоу дають глядачеві змогу побачити справжні обличчя політиків

 

Наталія Лигачова: Критика не повинна бути «наїздом»

 

«Медіаграмотність»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду