Андрій Загородський: Формат новин слід адаптувати до потреб аудиторії
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Андрій Загородський: Формат новин слід адаптувати до потреб аудиторії
Національні новини слід подавати по-різному для мешканців різних регіонів. Так уважає директор комунікаційного агентства Overbrand, журналіст Андрій Загородський. Він виступив із лекцією «Іномовлення, або як експортувати новини за кордон» в рамках Медіашколи для молодих журналістів, організованої соціальним проектом Покоління 2020.UA.
«Кожен регіон потребує іншого контексту, змінюється набір інструментів, аби споживачі зрозуміли новину», - сказав пан Загородський. За його словами, незабаром провідні міжнародні ЗМІ перейдуть на виробництво окремих новин для різних аудиторій.
Він виокремив сім головних комунікаційних груп, кожна з яких надає перевагу вербальній чи візуальній інформації, інформації «чоловічого» чи «жіночого» характеру. Наприклад, мешканці мусульманських країн не сприймають новин, які починаються з головного, як того вимагають західні стандарти, - їм потрібен контекст. Для української аудиторії в новинах важливий статус джерела чи мовника, а також дух змагання. Російська аудиторія краще сприймає «погані» новини, себто негативну інформацію.
18-20 березня у Києві проходила Медіашкола для молодих журналістів, організована в рамках проекту «Покоління 2020.ua» за підтримки ГО «Телекритика» та представництва Фонду імені Генріха Бьолля в Україні. Кількадесят молодих журналістів із різних міст України мали нагоду прослухати лекції відомих українських медійників.
Вікторія Сюмар: У 2005-2010 роках українські журналісти заробляли гроші, а не репутацію
Ілона Довгань: Експериментуйте під час інтерв’ю
Андрій Куликов: Політичні ток-шоу дають глядачеві змогу побачити справжні обличчя політиків
Наталія Лигачова: Критика не повинна бути «наїздом»
Сергій Лещенко знайшов тему розслідування про «Межигір’я» в коментарях на «УП»
Наталія Соколенко: Журналіст повинен втручатись у справи влади
«Медіаграмотність»