Кіберфахівці СБУ щомісяця фіксують понад тисячу інформаційних атак на Україну

Кіберфахівці СБУ щомісяця фіксують понад тисячу інформаційних атак на Україну

10:45,
30 Листопада 2023
1104

Кіберфахівці СБУ щомісяця фіксують понад тисячу інформаційних атак на Україну

10:45,
30 Листопада 2023
1104
Кіберфахівці СБУ щомісяця фіксують понад тисячу інформаційних атак на Україну
Кіберфахівці СБУ щомісяця фіксують понад тисячу інформаційних атак на Україну
Мета ворожих атак — провокувати деструктивні дії населення, щоб таким чином впливати на суспільно-політичну ситуацію.

Щомісяця фахівці кібердепартаменту СБУ фіксують понад тисячу деструктивних інформаційних атак на українське суспільство. Про це ректор Національної академії СБУ Андрій Черняк сказав у ході міжвідомчого круглого столу «Поширення дезінформації як загроза національній безпеці: пошук ефективних засобів протидії», повідомив Укрінформ.

«Ті виклики, які стоять зараз перед нашою державою, перед нашою службою і взагалі — перед нашим громадянським суспільством, вони є надзвичайно великими. Лише фахівцями кібердепартаменту Служби безпеки України фіксується понад тисячу інформаційних атак щомісяця на наше суспільство. Мета цих атак деструктивна, вона може проявлятися і як провокування тих чи інших настроїв, так і відверто сприяння порушенню чинного законодавства. І тут уже мова іде саме про експертизу, експертну і фахову роботу», — розповів Андрій Черняк.

У цьому контексті він наголосив на консолідації зусиль експертів, якими можуть бути представники відповідних відомств, журналісти, науковці тощо.

За його словами, зараз росіяни проводять чергову інформаційну атаку.

«Це можна назвати СІО (спеціальні інформаційні операції. — Ред.), ІПСО (інформаційно-психологічні спеціальні операції. — Ред.)... Можна назвати пропаганду різними найменуваннями, різною термінологією, але мета в неї одна — знищити нашу державу. І та інформація, яка зараз надходить, підтверджується і розвідувальними органами Служби безпеки, свідчить про те, що лише за попередніми оцінками знову декілька мільярдів виділяється російським ворожим урядом на знищення і пропаганду насильства, пропаганду непокори, дестабілізацію суспільно-політичної ситуації», — повідомив ректор академії СБУ.

Тому, за його словами, зараз одне з головних завдань — допомогти суспільству зрозуміти ті виклики, які перед нами стоять: «Тому що в нас немає викликів держави чи викликів державних інституцій. У нас є виклики єдині, які стоять перед нашою державою».

Також Черняк наголосив на важливості уніфікації підходів до розслідування, оцінки і попередження дезінформації.

«Я впевнений у тому, що ті рекомендації, які будуть висловлені й експертами, і науковцями, і слідчими, юристами, ляжуть потім у підґрунтя для тих чи інших українських рішень», — додав він.

Своєю чергою директор Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБУ, доктор філософії в галузі права Юрій Чечіль зазначив, що поширення дезінформації на широкий загал у сучасному світі стало не лише буденністю, а й загрозою реальності, яка може заподіяти значну шкоду національній безпеці України.

«Особливістю інформаційної війни є те, що слова в ній — це теж зброя, яку використовують. Тому системну пропаганду, створену путінським режимом, слід розглядати як окремий ворожий підрозділ, що веде військову дію проти України та всього цивілізованого світу на інформаційному фронті», — сказав Чечіль.

Він зауважив, що не останню роль у протидії поширенню в медіапросторі дезінформації відіграє і судова експертиза: «Зокрема, експерти нашого інституту як набувачі спеціальних знань мають потужний потенціал щодо виявлення та ідентифікації ворожих пропагандистських наративів».

Нагадаємо, українські хакери проникли в Департамент інформації та масових комунікацій Міністерства оборони Росії та отримали доступ до російської системи моніторингу та аналітики медіа «Катюша». Як з’ясували дослідники з InformNapalm, система аналізує переважно російський інформаційний простір. Західні та українські медіа присутні в базі, але їх потрібно шукати вручну. На «загальну картину» українські та західні джерела не впливають, а будь-який аналіз переважно базується тільки на російських цензурованих і самоцензурованих джерелах.

На фото — фахівець кібердепартаменту СБУ

Фото: СБУ

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду