Мінцифри: ІТ-армія атакувала російські ЗМІ, інтернет-провайдерів та інформаційні системи
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Мінцифри: ІТ-армія атакувала російські ЗМІ, інтернет-провайдерів та інформаційні системи
Міністерство цифрової трансформації 6 червня повідомило, що протягом тижня, який минув (30 травня — 5 червня), українська ІТ-армія атакувала понад 600 російських ресурсів. Серед них — російські регіональні ЗМІ, інтернет-провайдери та інформаційні системи.
У Мінцифри розповіли, що через кібератаки на особисті кабінети інтернет-провайдерів «росіянам було складно заплатити за інтернет». «Сотні регіональних ЗМІ, які поширюють путінську пропаганду та підтримують війну проти України, стабільно лежать тижнями», — додали у відомстві.
Крім того, у Міністерстві сказали, що цього тижня ІТ-армія також атакувала російські інформаційні системи (ІС), що забезпечують збір, пошук, обробку та пересилання інформації. Зокрема атаки зазнав сайт Міністерства праці та соціального захисту Росії — була недоступна вся інформація, що містилася в інформаційній системі міністерства.
Також українська ІТ-армія атакувала:
- ІС житлового будівництва, куди забудовники вносять відомості по об'єкту, що будується, з урахуванням виданих органом місцевого самоврядування дозволів на будівництво та дозволів на введення в експлуатацію;
- ІС ресурсу про землю та нерухомість, який містить набір відомостей, що дає змогу отримувати інформацію про певну територію, зокрема для будівництва або надання земельної ділянки.
- ІС насінництва, яка використовується для внесення даних про висіяне насіння в єдиний реєстр.
Раніше стало відомо, що хакери атакували сайт Міністерства будівництва та житлово-комунального господарства Росії та замінили його заголовок на «Слава Україні!».
Нагадаємо, 30 травня Міністерство цифрової трансформації повідомило, що протягом 23-29 травня українська ІТ-армія атакувала понад 800 російських онлайн-ресурсів, встановивши рекорд. Зокрема, кібератак зазнали магазин застосунків RuStore, російські банки, страхові сервіси та біржі.
Фото: Міністерство цифрової трансформації