Понад 4 тисячі ресурсів за 4 місяці: як українська ІТ-армія атакує Росію

Понад 4 тисячі ресурсів за 4 місяці: як українська ІТ-армія атакує Росію

15:32,
27 Червня 2022
2254

Понад 4 тисячі ресурсів за 4 місяці: як українська ІТ-армія атакує Росію

15:32,
27 Червня 2022
2254
Понад 4 тисячі ресурсів за 4 місяці: як українська ІТ-армія атакує Росію
Понад 4 тисячі ресурсів за 4 місяці: як українська ІТ-армія атакує Росію
Близько 250 тисяч хакерів-добровольців з усього світу об'єдналися, щоб щодня влаштовувати масові атаки на російські онлайн-ресурси.

Українська ІТ-армія почала свою роботу на третій день повномасштабного російського вторгнення. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України в Telegram. За даними міністерства, з 26 лютого по 26 червня ІТ-армією було атаковано більше ніж 4200 російських онлайн-ресурсів.

У відповідь на російську агресію було влаштовано DDoS-атаки на:

  • сайти держустанов, регіональні суди, заклади вищої освіти, банки. Росіяни не могли отримати держпослуги, провести фінансові операції в онлайн-банкінгу, абітурієнти не могли подати заявку онлайн до ЗВО, а судові процеси в регіонах призупинилися.
  • Економічний форум у Санкт-Петербурзі, сайти національних і регіональних ЗМІ та онлайн-телебачення, Rutube. Кібератаки зашкодили виступу Путіну на форумі, а також ускладнили розповсюдження пропаганди.
  • сервіси для бізнесу, тендерні майданчики, сервіси онлайн-бухгалтерії, інтернет-провайдери. ІТ-армія завадила підприємцям Росії, призвела до зриву торгів, заблокувала роботу бухгалтерам та доступ до інтернету.
  • системи маркування, алкогольні заводи та ветеринарні інспекції. Атаки призвели до збоїв у роботі продуктових компаній, які не могли нанести спеціальний QR-код на товар, завадили інформаційним системам відстежувати обороти алкогольної продукції та отримати дозволи на м'ясні та молочні вироби.
  • сервіси купівлі авіаквитків, страхові сервіси, кур'єрські онлайн-сервіси. Це значно ускладнило росіянам купівлю товарів та послуг онлайн.

Як розповіли в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, DDoS-атака – це атака на комп’ютерні системи органу, організації, установи з метою порушення доступності вебресурсів. Під час атаки одночасно створюється така величезна кількість зовнішніх запитів (рахунок може йти на мільйони), що атакована система не в змозі їх обробити. Як наслідок – виникають збої в її роботі або вона взагалі перестає повноцінно працювати.

DDoS-атака, на відміну від DoS-атаки, здійснюється з кількох джерел, а не з одного. На окремих громадян такі види атак здебільшого не спрямовуються, хоча решті решт мета хакерів – позбавити саме громадян доступу до важливих послуг та сервісів.

В Україні від початку цього року DDoS-атак зазнали низка сайтів державних органів і банківських установ, телеком-операторів, компаній енергетичного сектору, сайти регіональних органів влади, медіа тощо. Організують напади російські кіберзлочинці.

Нагадуємо, що ІТ-армія атакувала близько 450 російських онлайн-ресурсів протягом тижня.

Фото: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду