Правоохоронці вирішують питання про відкриття провадження через аферу з «компенсаціями за ПДВ»
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Правоохоронці вирішують питання про відкриття провадження через аферу з «компенсаціями за ПДВ»
Департамент кіберполіції Національної поліції України повідомив «Укрінформу», що слідчі підрозділи поліції вирішують питання про відкриття кримінальних проваджень через шахрайську схему, у межах якої зловмисники пропонують «багатотисячну компенсацію за сплачений ПДВ».
У кіберполіції розповіли, що з початку цього тижня отримали шість звернень щодо цієї афери, з них три — звернення від потерпілих, ще три — звернення від громадян у порядку інформування.
«Оскільки Департамент кіберполіції є оперативним підрозділом і у його структурі відсутні слідчі підрозділи, всі звернення зареєстровані в єдиному обліку в органах (підрозділах) поліції заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, затвердженого наказом МВС від 8 лютого 2019 року № 100, та направлені до слідчих підрозділів для прийняття процесуальних рішень щодо відкриття кримінальних проваджень», — сказали правоохоронці.
Нагадаємо, у соціальній мережі Facebook на сторінці @ukrainebestcountry з’явилося повідомлення, що кожен українець може перевірити свою банківську карту та отримати багатотисячну компенсацію за сплачений ПДВ. У повідомленні йдеться, що це можна зробити згідно зі статтею 247, але не уточнюється, якого саме закону чи кодексу. Як ілюстрацію до посту використали фотографію ведучої новин на телеканалі «1+1» та підписали фото текстом — «обов’язкова перевірка карток всіх жителів України».
Однак на думку експертів, цей допис поширюють шахраї, які за допомогою даних про картки українців, які вони введуть для отримання фейкової «компенсації», привласнять собі всі наявні на рахунку гроші. Для отримання «компенсації» користувачам соцмережі пропонують перейти на сторонній сайт — портал «Єдиного компенсаційного центру повернення невиплачених грошових коштів». У пресслужбі телеканалу «1+1» кажуть, що останнім часом зросла кількість шахрайських схем, у яких використовується символіки (логотипи) 1+1 media.