Цукерберг відмовився прийти на спільні слухання кількох парламентів щодо фейків
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Цукерберг відмовився прийти на спільні слухання кількох парламентів щодо фейків
Про це повідомило агентство AP.
Раніше глава комітету з цифрових технологій британської палати громад Деміан Коллінз разом із керівником комітету канадського парламенту з доступу до інформації Бобом Ціммером запросили пана Цукерберга з'явитися до Лондона 27 листопада на слухання аналогічні з тими, які відбулися в Конгресі США в квітні. Тоді очільник Facebook два дні свідчив про онлайн-загрози для користувачів у соцмережі. А в травні Марк Цукерберг виступив також перед депутатами Європейського парламенту.
Facebook відхилив запрошення на слухання до комітету, пояснивши це тим, що гендиректор компанії не може особисто виступити перед усіма парламентами.
Деміан Коллінз повідомив, що профільні парламентські комітети Австралії, Аргентини, і Ірландії приєдналася до цього запрошення. «П'ять парламентів зараз закликають вас ухвалити правильне рішення щодо 170 млн користувачів, яких вони представляють», – наголосив британський парламентар.
Влада різних країн світу почала вимагати свідчень від Facebook після того, як у березні британські та американські ЗМІ опублікували розслідування, згідно з якими британська компанія з політичного консалтингу Cambridge Analityca незаконно отримала дані мільйонів профілів користувачів Facebook. Повідомлялося, що компанія замовила їх у творця додатку This Is Your Digital Life – вченого Кембриджського та Санкт-Петербурзького університетів Олександра Когана. Зібрана інформація могла використовуватися для показу користувачам персоналізованої політичної реклами, зокрема й під час виборів президента США у 2016 році.
Спочатку йшлося про дані 50 мільйонів юзерів, проте пізніше Facebook повідомила, що насправді їх було до 87 мільйонів. Cambridge Analytica ж заявляє, що в її контракті з компанією Олександра Когана йшлося про дані 30 мільйонів профілів.
Згодом стало відомо, що Cambridge Analytica отримала дані 2,7 млн користувачів Facebook з ЄС.
Після викриття кілька країн розпочали розслідування, чи постраждали дані їхніх громадян, а влада США, Великої Британії, Німеччини та інших держав закликали керівника Facebook Марка Цукерберга надати пояснення. Італійська прокуратура почала розслідування, чи зачепив витік даних Facebook до Cambridge Analityca італійських громадян та чи були спроби здійснити вплив на вибори в країні.
У липні цього року Facebook оприлюднила квартальний фінансовий звіт, після якого акції компанії впали на 24%. Тоді ж акціонери висунули пропозицію звільнити Марка Цукерберга з посади голови ради директорів Facebook. Нещодавно такий заклик від акціонерів прозвучав знову.
Минулого тижня хакери виклали в мережу дані 257 тис. користувачів Facebook. Найбільше там акаунтів з України. ВВС знайшла ознаки того, що до запуску порталу і злому могли мати стосунок люди, пов'язані з Росією. Мовник дійшов висновку, що новий витік не пов’язаний з Cambridge Analytica та нещодавнім скандалом, коли до даних користувачів могли отримати доступ через функцію «переглянути сторінку як».
Нещодавно «Детектор медіа» писав, що Британія оштрафувала Facebook на півмільйона фунтів через витік даних Cambridge Analytica.