У парламенті Британії заявили, що люди ледве відрізняють фейкові новини від реальних

У парламенті Британії заявили, що люди ледве відрізняють фейкові новини від реальних

14:15,
31 Липня 2018
2417

У парламенті Британії заявили, що люди ледве відрізняють фейкові новини від реальних

14:15,
31 Липня 2018
2417
У парламенті Британії заявили, що люди ледве відрізняють фейкові новини від реальних
У парламенті Британії заявили, що люди ледве відрізняють фейкові новини від реальних
Автори:
Голова комітету Палати громад британського парламенту з культури, преси та спорту Даміан Коллінз заявив, що обсяг дезінформації в інтернеті зростає йце становить серйозну загрозу демократії.

Він також наголосив, що люди ледве відрізняють фейкові новини від правдивих, повідомляє ВВС.

У доповіді комітет закликав жорсткіше регулювати соціальні мережі. Нагадаємо, цьогоріч лондонську компанію Cambridge Analytica, що займається просуванням політичної реклами, звинуватили в використанні особистих даних десятків мільйонів користувачів Facebook. Підозрюють, що дані юзерів були потрібні, щоб вплинути на результати президентських виборів у США в 2016 році, а також на результати референдуму Brexit у Великій Британії.

Раніше британський уряд заявив про намір запровадити цифрову ідентифікацію всіх передвиборчих оголошень у ЗМІ. У такому випадку всі політичні тексти, що публікуються в інтернеті, повинні будуть мати зареєстрованих авторів, які відповідальні за них.

Члени  комітету Палати громад британського парламенту з культури розглянули дані щодо різних країн світу, в яких відзначалися спроби вплинути на результат виборів за допомогою соціальних медіа. Комітету також надали відомості про те, як російські спецслужби намагалися вплинути на настрої виборців шляхом розміщення рекламних оголошень у Facebook.

«Якщо ці інструменти втручання настільки сильні, що можуть проникати в свідомість мільйонів людей у всьому світі шляхом натискання кнопки, якщо ними можна користуватися для поширення дезінформації без розкриття її джерела, то ми маємо справу з серйозною загрозою нашій демократії», – заявив пан Коллінз.

У доповіді наголошується, що дедалі частіше люди дізнаються про події в країні не за допомогою традиційних ЗМІ – телебачення, преси й радіо, – а з постів у соцмережах. А люди схильні вірити такій інформації, бо її поширюють їхні друзі та родичі.

В той же час у мережі існують фейки в найрізноманітніших форматах: від сатири до сфабрикованих зображень та відвертої пропаганди, відзначається в доповіді.

Головна рекомендація комітету Палати громад британського парламенту з культури –змінити виборчі закони, які врахували б появу нового чинника в медійній сфері та його вплив на соціальні та політичні процеси.

Комітет не раз запрошував для надання показань щодо безпеки даних громадян керівника Facebook Марка Цукерберга, але він не погоджувався. Проте свої свідчення надали колишній голова Cambridge Analytica Олександр Нікс, а також екс-співробітник Крістофера Вайлі, який першим розповів про масовий збір даних юзерів.

Особливу увагу комітет звернув на роль британського підприємця Аррона Бенкса, який зробив найбільше у британській історії пожертвування до фонду прихильників Brexit – 8,4 млн фунтів.

У доповіді комітету наголошується, що Бенкс не зумів довести зв'язок цих грошей з його активами в Британії. У відомстві підозрюють, що він прагне приховати масштаб своїх зв'язків з Росією, які включали обговорення потенційних угод у сфері видобутку золота й алмазів. «Якби з'ясувалося, що Бенкс отримував прибуток від стосунків з російськими громадянами, з якими він зустрічався та обговорював ділові плани, а потім використовував цей прибуток для пожертвувань до фонду прихильників Brexit, це стало б серйозною справою», – зазначив Даміан Коллінз.

Нагадаємо, спочатку йшлося про витік даних 50 мільйонів користувачів з різних країн Cambridge Analityca, проте пізніше Facebook повідомила, що насправді їх було до 87 мільйонів. 

Після викриття журналістами витоку даних Cambridge Analytiсa, кілька країн орім Британії також розпочали розслідування, чи постраждали дані їхніх громадян і мав місце вплив на виборчі процеси. Це зокрема СШАНімеччинаАвстраліяІндія тощо.

10 та 11 квітня засновник та гендиректор Facebook Марк Цукерберг (Mark Zuckerberg) дав свідчення в Конгресі США щодо політики соцмережі, яка опинилася в центрі скандалу щодо Cambridge Analytica. 23 травня Марка Цукерберг виступив в Європарламенті. 

У травні компанія Cambridge Analytica оголосила про банкрутство та закриття. 

Британське Управління комісара з питань інформації стало першим відомством, яке призначило американській компанії Facebook штраф за витік особистих даних користувачів соцмережі компанії Cambridge Analytica. Штраф становить 660 тисяч доларів США.

За даними британського медіарегулятора Ofcom за останній рік кількість британців, які використовували Facebook як основну соцмережу, зменшилася з 80% до 70%.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
pixabay.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду