Британія запитала Цукерберга про російську рекламу під час Brexit та виборів

Британія запитала Цукерберга про російську рекламу під час Brexit та виборів

12:31,
26 Жовтня 2017
3133

Британія запитала Цукерберга про російську рекламу під час Brexit та виборів

12:31,
26 Жовтня 2017
3133
Британія запитала Цукерберга про російську рекламу під час Brexit та виборів
Британія запитала Цукерберга про російську рекламу під час Brexit та виборів
Автори:
Британський парламент звернувся до компанії Facebook із запитом про інформацію щодо реклами, оплаченої з російських акаунтів, в період референдуму в Великій Британії в 2016 році, а також дострокових парламентських виборів у 2017-му.

Про це повідомляє Reuters.

Листа до генерального директора соціальної мережі Марка Цукерберга (Mark Zuckerberg) написав Деміан Коллінз (Damian Collins) – голова парламентського комітету з питань цифрових технологій, медіа та спорту.

Запит направлено в рамках розслідування щодо поширення фейкових новин у соціальних мережах «іноземними особами з метою втручання в політичний дискурс інших народів».

Пан Коллінз попросив компанію Facebook надати всі рекламні оголошення, оплачені з російських акаунтів, сторінки створених ними спільнот і інформацію про аудиторію цих сторінок (зокрема й те, скільки разів їх було переглянуто).

«Я переконаний, що інформація, яку я запитую, відповідає тому, щодо чого до Facebook зверталися кілька комітетів Сенату Сполучених Штатів, зокрема Комітет розвідки Сенату, у зв’язку з президентськими виборами в США 2016 року», – зазначив Деніан Колінз.

Британські законодавці розпочали дослідження впливу фейкових новин у січні, але призупинили його через дострокові вибори в червні. Подання доказів у цій справі має відбутися до 7 листопада.

Мета розслідування – розібратися в способах впливу недостовірних новин на громадську думку й традиційну журналістику, а також визначення обов'язків компаній – соціальних мереж та способів медіаосвіти громадян задля навику оцінки ними джерел інформації.

Як пише Reuters, у Британії останніми тижнями зріс інтерес до можливого впливу Росії на внутрішні політичні процеси – референдум 2016 року про вихід з Європейського Союзу (так званий Brexit) та вибори 2017 року.

Минулого тижня парламентар Бен Бредшоу (Ben Bradshaw) закликав уряд завершити розслідування про непрозорі джерела фінансування кампанії на підтримку виходу з Євросоюзу, посилаючись на «широке занепокоєння з приводу іноземного, а особливо російського втручання».

Росія ж заперечує будь-яке втручання в міжнародні справи.

Нагадаємо, у липні американські конгресмени попросили Facebook дати свідчення про втручання Росії у вибори в США. У вересні Facebook заявила про виявлення низки платних політичних рекламних оголошень, які публікувалися з червня 2015 року по травень 2017 року, й могли вплинути на перебіг виборів. Загалом було опубліковано близько 3000 постів, а вартість платного просування цієї кампанії в Facebook склала 100 тисяч доларів. При цьому усі пости робилися через 470 несправжніх сторінок і акаунтів з одного центру на території Росії. Цю рекламу побачило близько 10 млн людей. 

Гендиректор компанії Марк Цукерберг повідомив, що надасть усю знайдену інформацію владі США та продовжуватиме розслідувати цю справу. 

Також до Конгресу США для надання свідчень в рамках розслідування про втручання Росії в американські вибори 2016 року запросили керівників компаній Alphabet (Google) та Twitter.

Нещодавно стало відомо, що соцмережа Twitter закрила 220 російських акаунтів через зв'язок з президентськими виборами в США. Згодом стало відомо, що подібна реклама поширювалася і в мережі Instagram. Із анонімних джерел стало відомо, що Google також виявила на своїх платформах рекламу, яку купували з Росії у цей період.

У жовтні представники Комітету з розвідки Сенату США схвалили висновки американської розвідки щодо того, що Росія здійснювала вплив на вибори президента Америки в 2016 році.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
inside.expedia.co.uk
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду