Behind Blue Eyes представив короткометражні фільми, які зняли підлітки з сіл прифронтової Миколаївщини

Behind Blue Eyes представив короткометражні фільми, які зняли підлітки з сіл прифронтової Миколаївщини

14:15,
28 Листопада 2024
259

Behind Blue Eyes представив короткометражні фільми, які зняли підлітки з сіл прифронтової Миколаївщини

14:15,
28 Листопада 2024
259
Behind Blue Eyes представив короткометражні фільми, які зняли підлітки з сіл прифронтової Миколаївщини
Behind Blue Eyes представив короткометражні фільми, які зняли підлітки з сіл прифронтової Миколаївщини
Сценаристами, операторами та акторами стрічок стали 10-14 річні діти.

Короткометражні стрічки, які знімали діти під час освітньо-розважальних фестивалів творчості «Блищик» у селах прифронтової Миколаївщини, виклали на ютуб-каналі благодійного проєкту Behind Blue Eyes.

Локаціями для фільмів стали рідні для них селища — Лупареве, Висунськ та Павлівка, а в основі сюжетів — роздуми на тему дружби, мрій та краси навколо.

У кожній знімальній групі під час роботи над короткометражками сценаристами, операторами, акторами ставали 10–14-річні діти, які працювали під наставництвом менторів-режисерів Гліба Фельдмана, Лади Сабової, Микити Кваснікова.

«Як виглядає низ з неба птицям» — стрічка, знята Каріною Голубовою, Анастасією Кириченко, Анною Сиротян, Марією Писатюк, Софією Дудник під менторством Микити Кваснікова та Борі Борисова в селі Лупареве.

Зйомки стрічки «Як виглядає низ з неба птицям»

Це розмови дівчаток із села Лупареве про те, чим би вони хотіли займатися та про які суперздібності мріють. Хтось мріє перестати боятися камери і стати акторкою, хтось хоче, щоб у селі з’явилося більше розваг для підлітків. Також дівчата обговорюють можливість літати, телепортуватися та швидко бігати. «Я хотіла б… напевно, літати, бо мені завжди було цікаво, як виглядає низ з неба птицям» — слова однієї з героїнь.

Переглянути «Як виглядає низ з неба птицям» можна за посиланням.

«Дружба і сотка» — трихвилинний фільм команди підлітків: Максима Діденка, Ярослава Каменщика, Кирила Ковальчука. Операторами стали Саша Проскура, Саша Месяцев, Віталій Козак, Кирило Гірченко. Менторами були Гліб Фельдман та Влад Пеньков. Стрічку зняли в селі Висунськ.

Стрічка «Дружба і сотка»

Глядачам пропонують роздуми та спогади дорослого про дитинство та рідний дім. Оповідач ніби пригадує сюжет із дитинства, коли його друг мав повернути гроші, однак загубив їх. Тож далі хлопці вирушають на їх пошуки.

Переглянути «Дружба і сотка» онлайн можна за посиланням.

«Краса» — фільм-спостереження за життям у селищі Павлівка та природою навколо нього. Головні герої — дівчатка й хлопці — по черзі діляться своїми міркуваннями про форму та значення краси для кожного з них. Одна з героїнь припускає: «краса — це щось в людях». Паралельно перед глядачем розгортаються краєвиди українського півдня з безкраїм степом, польовими квітами та спокійним лиманом.

Короткометражна стрічка «Краса»

Фільм тривалістю 6,39 хв у селі Павлівка зняли Кароліна Кирпичова, Андрій Кузьмінський, Іванна Шпирка, Анастасія Нежлукченко, Світлана Усенко, Ольга Худьо, Валерія Андрющенко, Анастасія Стасик, Максим Малік, Володимир Кирпичов з менторкою Ладою Сабовою.

Переглянути стрічку «Краса» можна за посиланням.

«Діти у віддалених від міст селах часто не мають можливостей для дозвілля чи самовираження — це стосується як звичайних гуртків, так і творчих професій, які тут часто сприймаються, як щось несерйозне. Я переконаний, що творчість для дітлахів — інструмент, який дозволяє їм подивитися на світ ширше; побешкетувавши, створити щось круте; відрефлексувати те, що вони зараз переживають, зростаючи у війні. Ці маленькі фільми — це їхні пошуки власної творчої іскри. Ми не знаємо, чи хтось із них працюватиме в кіноіндустрії в майбутньому, але у будь-якому випадку з ними назавжди залишиться цей досвід і яскравий спогад», — прокоментував співзасновник проєкту Behind Blue Eyes Артем Скороходько.

«Блищик» — серія освітньо-розважальних фестивалів, які організував благодійний проєкт Behind Blue Eyes спільно з Signal Production для дітей прифронтового півдня. На них діти знайомилися з різними творчими напрямками, такими як архітектура, мистецтво, філдрекординг, апсайклінг, дизайн тощо. Кожен міг обрати заняття, яке йому найбільше імпонує, та спільно з менторами реалізувати власний креативний продукт. На «Блищиках» створили колекції одягу в техніці апсайклінг, записали музичний альбом «Blyshchuk Tapes» та зняли короткометражні стрічки. Усього фестивалі відвідало понад 150 дітей із сіл Лупареве, Висунськ, Павлівка, які мали змогу повчитися у 18 професіоналів з творчих індустрій, серед яких Маша Рева, Костянтин Омеля, команди RE:Ukraine Village, Balbek Bureau та інші.

Додамо, на початку листопада Behind Blue Eyes анонсували документальну стрічку про свою роботу з дітьми у прифронтових і деокупованих селах «Блищик. Південь». Її мета — надихнути кожного долучатися до волонтерських рухів та запускати ініціативи, незалежно від бекграунду чи освіти.

Нагадаємо, благодійний проєкт Behind Blue Eyes виник у квітні 2022 року з волонтерських поїздок до деокупованої Чернігівщини. Проєкт працює з дітьми з прифронтових та деокупованих територій — від експедицій та подкастів до освітніх фестивалів, залучаючи їх до творчості та здійснюючи мрії.

За час роботи команда відвідала 19 селищ у шести прифронтових областях, понад 1500 дітей отримали допомогу та увагу. У проєкті з плівковими фото діти зробили понад 4 тисячі унікальних світлин, які публікувалися в українських та зарубіжних медіа та були представлені у межах виставки «Who Holds Up The Sky» в Бостонському музеї витончених мистецтв. У межах своєї роботи Behind Blue Eyes здійснив понад 230 дитячих мрій.

Проєкт Behind Blue Eyes реалізується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)».

Фото: короткометражний фільм «Як виглядає низ з неба птицям» / Behind Blue Eyes

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду