Глобальний тиждень медіаграмотності ЮНІСЕФ 2024: як долучитися онлайн
Глобальний тиждень медіаграмотності ЮНІСЕФ 2024: як долучитися онлайн
Міжнародна конференція у межах Глобального тижня медійної та інформаційної грамотності ЮНЕСКО відбудеться 30-31 жовтня в Аммані, що в Йорданії. Для участі онлайн необхідно зареєструватися до 1 жовтня. Про це повідомила пресслужба ЮНІСЕФ.
Темою цьогорічного Глобального тижня медіаграмотності обрано «Нові цифрові межі інформації: медійна та інформаційна грамотність для інформації, що становить суспільний інтерес».
У межах конференції учасники розглядатимуть трансформаційний вплив генеративного штучного інтелекту та обговорюватимуть можливості й виклики у виробництві та розповсюдженні інформації новим поколінням творців цифрового контенту. Актуальним аспектом є необхідність надання користувачам спеціальних навичок ідентифікації, оцінки та взаємодії з інформацією, що становить суспільний інтерес, у Мережі.
«З поширенням чуток і спотворенням фактів межа між правдою і брехнею стала розмитою. Це підриває самі основи наших суспільств і демократій та ставить життя під загрозу через поширення фальшивих ліків, підживлення теорій змови про вакцини або поширення расизму та ненависті. У цьому потоці інформації нам потрібно більше орієнтирів і більше раціонального мислення. І саме тому медійна та інформаційна грамотність є такою ключовою навичкою для освіти громадян ХХІ століття», — зазначив генеральний директор ЮНЕСКО Одрі Азуле.
Тема конференції підкреслює важливість формування в людей навичок критично мислити та оцінювати інформацію, відрізняти факти від вигадок та відповідально брати участь в онлайн-дискурсі.
Це особливо необхідно в сучасній цифровій екосистемі.
«Цифрові платформи революціонізували спосіб створення та споживання інформації та новин, дозволяючи користувачам отримувати доступ до контенту, ділитися ним і взаємодіяти з ним у режимі реального часу. Нове покоління творців онлайн-контенту, журналісти, активісти та блогери, змінюють спосіб поширення інформації безпрецедентними способами. Ці голоси стають все більш впливовими, досягаючи аудиторії, яка розходиться та зближується з традиційними ЗМІ. Але, сприяючи більшій різноманітності голосів і точок зору в мережі, це також викликає питання щодо надійності, професіоналізму та етики виробленого контенту», — розповіли організатори конференції.
Крім того, поява генеративного штучного інтелекту вносить нові складнощі в інформаційний ландшафт.
«Створюючи дуже реалістичний текст, зображення та відео, алгоритми ще більше стирають межі між контентом, створеним людьми та штучним інтелектом, що вимагає від користувачів нових навичок, підвищеної пильності та критичного мислення», — зазначено в повідомленні.
Для участі в міжнародній онлайн-конференції потрібно зареєструватися за посиланням.
Уточнимо, за ініціативи ЮНЕСКО з 24 по 31 жовтня 2024 року відзначають щорічний Глобальний тиждень медіа- та інформаційної грамотності по всьому світу. Метою є підняти рівень обізнаності суспільства про медіаграмотність та розвивати критичне мислення в часи війни.
Фото: Глобальний тиждень медіа- та інформаційної грамотності 2024 / ЮНІСЕФ