Проєкт StopFake запустив телеграм-бот для автоматичної перевірки фейків
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Проєкт StopFake запустив телеграм-бот для автоматичної перевірки фейків
Фактчекери ініціативи StopFake запустили телеграм-бот для автоматичної перевірки фейків, на які громадяни натрапляють у соцмережах. Бот дає змогу перевіряти інформацію в текстовому, аудіо- та відеоформатах, повідомили у StopFake.
«Відколи ми запустили StopFake у 2014 році, наші фактчекери щоденно спростовують десятки фейків. А кількість інформації, яку нам доводиться перевіряти, навіть неможливо порахувати.
Тому у співпраці з іспанською фактчекінговою організацією @mhemeroteca ми розробили новий інструмент для більш ефективної боротьби з фейками: перший фактчекінговий телеграм-бот @StopFakeUkraine_bot», ― зазначено у повідомленні.
У @StopFakeUkraine_bot для перевірки можна надсилати зображення, відео або текстове повідомлення з коротким описом фейкових новин, виявлених у соціальних мережах.
Чатбот завдяки алгоритмам штучного інтелекту порівняє запит із опублікованими на сайті StopFake спростуваннями фейків та поділиться з користувачем потрібним посиланням.
Якщо ж фейк виявиться новим, ще не спростованим, чатбот запам’ятає запит і поширить посилання на публікацію із спростуванням тоді, коли її опублікують на сайті.
«Отримання ваших запитів допомагає нам зрозуміти, які фейки стають вірусними, і якнайшвидше перейти до їхнього спростування. Чим більше ваших запитів — тим краще буде працювати чатбот. Наша команда також слідкує за його функціоналом і за потреби комунікуватиме з користувачами», ― додали у StopFake.
Телеведучий Святослав Гринчук із запрошеними гостями — представниками українських експертних медійних організацій обговорюють теми з медіаграмотності, діляться знаннями з протидії фейкам і дезінформації, надають поради щодо захисту особистих даних та з безпеки у мережі.
До створення серіалу долучилися фахівців низки експертних медійних громадських організацій, зокрема ГО «Детектор медіа», StopFake, VoxCheck, Центру демократії та верховенства права, Українського інституту медіа та комунікації.
Фото: телеграм-бот @StopFakeUkraine_bot / StopFake