МОН визначило дати проведення національного мультипредметного тесту у 2024 році
МОН визначило дати проведення національного мультипредметного тесту у 2024 році
Міністерство освіти і науки України визначило, що цьогоріч національний мультипредметний тест проходитиме з 14 травня до 19 липня. У цей період відбудуться основна і додаткова сесії. Про це повідомила пресслужба МОН України.
Під час вступної кампанії 2024 року абітурієнти складатимуть іспит із чотирьох предметів:
- українська мова;
- математика;
- історія України;
- один предмет на вибір.
Тестування з усіх чотирьох предметів відбуватиметься впродовж одного дня та буде поділене на два етапи. На першому етапі учасники матимуть 120 хвилин для тестування з української мови й математики, на другому — стільки ж часу на тестування з історії України та вибраного предмета. Між етапами передбачено перерву 20 хвилин.
Міністр освіти Оксен Лісовий пояснив, чому обрали таку модель проведення тестування.
«Знаю, що тестування з чотирьох предметів протягом одного дня може бути чималим навантаженням. Але вкотре наголошую, що це робимо передусім заради безпеки вступників та створення для всіх рівних умов.
Така модель дає можливість вступникові з’явитися в пункті тестування лише один раз. Особливо актуально це для тих, хто змушений їхати для складання НМТ до сусіднього населеного пункту. До того ж, більше сесій — це більша вірогідність потрапити на повітряну тривогу», — повідомив він.
Зазначимо, Український центр оцінювання якості освіти затвердив характеристики Національного мультипредметного тесту 2024 року.
На сайті УЦОЯО опублікували інформацію про кількість завдань із кожного предмета, форми тестових завдань, час на їх виконання і схеми нарахування балів.
Тести з української мови та літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань. Із математики й фізики треба буде виконати 22 і 20 тестів відповідно, а з іноземних мов — по 32. Усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів.
Нагадаємо, вступники можуть безоплатно готуватися до національного мультипредметного тесту на онлайн-платформі iLearn. Громадська спілка «Освіторія» виклала низку вебінарів на платформі.
Фото: школярка читає книгу / Pexels