Експерти Всесвітнього економічного форуму вперше визначили дезінформацію глобальним ризиком
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Експерти Всесвітнього економічного форуму вперше визначили дезінформацію глобальним ризиком
Експерти Всесвітнього економічного форуму вперше визначили дезінформацію найбільшою загрозою для світової економіки в короткостроковій перспективі. Про це повідомило The Guardian, посилаючись на щорічну доповідь ВЕФ про глобальні ризики, опубліковану напередодні.
«Хвиля дезінформації та неправдивої інформації, керованої штучним інтелектом, яка може вплинути на важливі майбутні вибори, становить найбільшу короткострокову загрозу для світової економіки, — повідомило видання. — У дуже похмурій оцінці орган, який збирає свою щорічну зустріч у Давосі наступного тижня, висловив стурбованість тим, що політика може бути порушена поширенням неправдивої інформації, що потенційно може призвести до заворушень, страйків і придушення інакомислення з боку урядів».
Доповідь складено на основі опитування 1490 експертів форуму. 30% опитаних вважають, що є високий ризик глобальної катастрофи протягом наступних двох років, а дві третини побоюються катастрофічної події впродовж десятиліття.
ВЕФ зазначив, що занепокоєння щодо постійної кризи вартості життя і взаємопов’язаних ризиків дезінформації та поляризованих суспільств домінують у прогнозах на 2024 рік.
Цього року вибори відбуватимуться в країнах, на які припадає 60% світового ВВП, включаючи Велику Британію, США, ЄС та Індію, і ВЕФ заявив, що зв’язок між фальсифікованою інформацією та суспільними хвилюваннями посідатиме центральне місце під час кампаній.
Ключові ризики для світової економіки у короткостроковій та десятирічній перспективі за оцінкою експертів ВЕФ
У короткостроковій перспективі найбільшими ризиками, на думку експертів, є: дезінформація та неправдива інформація, екстремальні погодні явища, поляризація суспільства, кібербезпека та міждержавні збройні конфлікти.
У десятирічній перспективі найбільшими ризиками, за оцінкою експертів ВЕФ, є екстремальні погодні явища та зміна клімату.
«Нестабільний глобальний порядок, який характеризується поляризацією наративів і незахищеністю, погіршенням впливу екстремальних погодних умов і економічної невизначеності спричиняє прискорене поширення ризиків, зокрема дезінформації та неправдивої інформації, — прокоментував керуючий директор ВЕФ Саадія Західі. — Світові лідери повинні об’єднатися, щоб подолати короткострокові кризи, а також закласти основу для більш стійкого та інклюзивного майбутнього».
Щорічний форум у Давосі проходитиме з 15 до 19 січня.
Фото: ВЕФ / фейсбук, ESGnews