На порталі «Дія. Освіта» виклали освітній серіал для підлітків «Базові знання про гендер»
На порталі «Дія. Освіта» виклали освітній серіал для підлітків «Базові знання про гендер»
На порталі «Дія. Освіта» виклали освітній серіал для підлітків «Базові знання про гендер», який пояснює, чому гендерним стереотипам не місце в житті сучасної молоді та як із ними можна боротися. Його створили благодійна організація «Клуб добродіїв» у співпраці з міжнародною гуманітарною організацією Plan International.
Його героями стали ведучі відвертого шоу «Ебаут» Наті Гресько та Влад Болсун. У десяти епізодах серіалу вони на реальних прикладах розбирають ризики, які можуть підстерігати підлітків у реальному житті та в мережі. Серед ключових тем — поділ на дівчачі та хлопчачі групи на уроках, булінг за зовнішність, цькування щодо вибору професій та шантаж приватними фото.
В основі більшості серій — реальні історії українських підлітків, складні та небезпечні ситуації, повʼязані з гендерними стереотипами: цькування, недоречні викрики на вулицях, небажані доторки, обговорення «незручних» тем удома.
«Ми багато спілкуємося з молоддю, проводимо зустрічі та фокус-групи, щоб почути їхній запит. І ми бачимо та чуємо, що вони часто стикаються із ситуаціями, які підривають їхні відчуття власної цінності та віру в себе, — розповіла засновниця та керівниця «Клубу Добродіїв» Марія Тодорчук. — Цей освітній серіал — ще один інструмент для підлітків, щоб розвинути актуальні життєві навички, які допоможуть усвідомлювати свої кордони та говорити про них, а також екологічно відстоювати себе, не шкодячи іншим».
Усі епізоди серіалу містять поради, куди можна звернутися по підтримку в разі складної ситуації, пов’язаної з насильством та цькуванням. А також контакти служб і сервісів. Серіал буде корисним не лише для підлітків та молоді, а й для батьків, опікунів, учителів.
«Такі проєкти потрібні не лише підліткам, а й всьому нашому суспільству, щоб ми жили в толерантній країні, яка поважає інших людей і їхні кордони, не дискримінує їх», — прокоментувала геройка серіалу Наті Гресько.
«Такі проєкти сьогодні необхідні для того, щоб наступне покоління не робило наших помилок, було більш відкритим, розвиненим та могло створювати нову країну», — додав герой серіалу Влад Болсун.
Нагадаємо, для зменшення негативного впливу кібербулінгу на підлітків, а також для інформування батьків про його ознаки та наслідки в Україні запустили інформаційну платформу про кібербулінг. На ній зібрані поради психологів і фахівців з інформаційної гігієни та права.
На фото: дівчина-підліток переглядає освітній серіал «Базові знання про гендер» на смартфоні
Фото: «Дія. Освіта»