У Китаї планують обмежити для дітей час користування смартфонами двома годинами на добу
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Китаї планують обмежити для дітей час користування смартфонами двома годинами на добу
Адміністрація кіберпростору Китаю оприлюднила проєкт правил щодо обмеження користування смартфонами для неповнолітніх. Підліткам від 16 до 18 років хочуть дозволити користуватися смартфонами впродовж двох годин на день, повідомило видання Engadget.
Згідно з документом, головний регулятор інтернету в країні вимагатиме, щоб усі мобільні пристрої, застосунки та програми мали вбудований «неповнолітній режим».
Він обмежуватиме щоденний час використання смартфона залежно від вікової групи. Тож діти та підлітки автоматично бачитимуть закриття застосунків і програм, коли в них закінчуватиметься дозволений час.
Проєкт правил передбачає такі обмеження:
- діти віком до восьми років зможуть користуватися телефоном не більш ніж 40 хвилин на день;
- діти від 8 до 16 років отримають годину екранного часу;
- підліткам від 16 до 18 років дозволять користуватися застосунками не більш ніж дві години.
Водночас обмеження не поширюватимуться на продукти й послуги, що використовуються для захисту особистої безпеки неповнолітніх, наприклад, служби екстреного виклику, освітні програми й застосунки для фізичного та розумового розвитку дітей.
Крім цього, батьки матимуть змогу скасувати обмеження в разі необхідності.
Усім віковим групам надходитимуть нагадування про відпочинок після більш як 30-хвилинного використання пристрою. Контент і рекомендації формуватимуть на основі віку користувачів.
Водночас у проєкті документа зазначено, що постачальники мобільного інтернету повинні активно створювати контент, який «поширює основні соціалістичні цінності» та «формує почуття спільноти китайської нації».
Нагадаємо, два роки тому в Китаї гравцям віком до 18 років заборонили грати в онлайн-ігри в будні та обмежили час ігор лише трьома годинами у вихідні.
До слова, у Франції уряд планує зобов’язати соціальні мережі перевіряти вік користувачів і вимагати дозволу батьків у тих, кому не виповнилося 15 років.
Фото: Unsplash