Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
ЮНЕСКО закликала заборонити смартфони в школах
ЮНЕСКО рекомендує заборонити використання смартфонів у школах, щоб покращити навчання учнів та захистити дітей від кіберзагроз, повідомило The Guardian.
За даними ЮНЕСКО, є докази того, що надмірне використання мобільних телефонів пов’язане зі зниженням успішності в навчанні. Також надмірна кількість часу, проведеного за екраном, негативно впливає на емоційну стабільність дітей.
У відповідному документі організації зазначається, що її заклик до заборони смартфонів говорить про те, що цифрові технології, включаючи штучний інтелект, повинні завжди підкорятися «людиноцентричному баченню» освіти та ніколи не витісняти особисте спілкування з учителями.
«Цифрова революція має величезний потенціал, але подібно до того, як лунають застереження щодо того, як вона має регулюватися в суспільстві, так само слід приділяти увагу тому, як вона використовується в освіті», — заявила генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле.
«Ставте на перше місце потреби учня та підтримуйте вчителів. Онлайн-з’єднання не замінить спілкування людей», — додала вона.
У своєму звіті Global Education Monitor ЮНЕСКО повідомляє, що було проведено мало серйозних досліджень, які б продемонстрували, що цифрові технології за своєю суттю додають цінність освіті. Значна частина доказів була профінансована приватними освітніми компаніями, які намагалися продавати цифрові навчальні продукти. Збільшення їхнього впливу на освітню політику в усьому світі є «причиною для занепокоєння», зазначено в ньому.
Проте країни «усвідомили важливість того, щоб учні були на першому місці», коли мова зайшла про цифрові технології, вважають в організації і як приклад наводять досвід Китаю, де дозволили використовувати цифрові пристрої як засоби навчання лише упродовж 30% навчального часу.
На основі аналізу 200 систем освіти в усьому світі ЮНЕСКО підрахувала, що кожна шоста країна заборонила використання смартфонів у школах через закон чи вказівки. Серед них Франція, яка запровадила свою політику в 2018 році, і Нідерланди, які запровадять обмеження з 2024 року.
Нагадаємо, в українських школах з вересня запровадять оновлений курс інформатики — IT-студії.
Фото: Pexels