В Україні зберігатимуть оцифровані зразки ДНК-матеріалу захисників
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
В Україні зберігатимуть оцифровані зразки ДНК-матеріалу захисників
В Україні готуються започаткувати відбір генетичного ДНК-матеріалу у військових, які йдуть на службу до Збройних сил України та у правоохоронців. Про це йшлося на сьогоднішній нараді під головуванням віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук за участі регіональних координаторів Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти, повідомила пресслужба Мінреінтеграції.
«Законодавством передбачено обов’язкове відібрання біологічного матеріалу у військовослужбовців, а також членів добровольчих формувань територіальних громад. На виконання відповідного закону вже розроблено порядок відібрання зразків геномної інформації людини. Документ наразі погоджується центральними органами виконавчої влади», — зазначено у повідомленні.
Згідно з цим порядком, ДНК людини буде оцифровуватися та зберігатися в особовій справі військового. Уже придбане обладнання, необхідне для відбору, оцифровування й зберігання ДНК-зразків.
«Безперечно, під час війни це надважливо. Генетичний матеріал усіх наших захисників повинен зберігатися в єдиній базі генетичних ознак. Саме завдяки наявності генетичних зразків буде спрощено процес ідентифікації. Сподіваюся, що відповідні органи прискорять процес запуску цієї процедури», — сказала Ірина Верещук.
Нагадаємо, закон, який регламентує створення в Україні Електронного реєстру геномної інформації людини був ухвалений Верховної Радою у липні 2022 року.
Відповідно до нього, державна реєстрація геномної інформації має проводиться для:
- ідентифікації осіб, які вчинили кримінальні правопорушення;
- розшуку осіб, зниклих безвісти;
- ідентифікації невпізнаних трупів людей, їх останків та частин тіла;
- ідентифікації особи, яка за станом свого здоров’я чи за віком не здатна повідомити відомості про себе.
Держателем реєстру буде Міністерство внутрішніх справ, а відомості з нього відноситимуться до інформації з обмеженим доступом, що не підлягає оприлюдненню.
Додамо, Медійна ініціатива за права людини створила мапу місць незаконного утримання українських полонених.
Фото: Ірина Верещук / Facebook