Міністерство юстиції США може подати позов проти Google Maps

Міністерство юстиції США може подати позов проти Google Maps

20:37,
24 Лютого 2023
2909

Міністерство юстиції США може подати позов проти Google Maps

20:37,
24 Лютого 2023
2909
Міністерство юстиції США може подати позов проти Google Maps
Міністерство юстиції США може подати позов проти Google Maps
Урядовці хочуть з’ясувати, чи не порушує картографічний бізнес компанії принципи чесної конкуренції.

Міністерство юстиції США виявляє прискіпливий інтерес до величезного картографічного бізнесу Google і наразі шукає тих, хто стануть найкращими свідками у потенційному судовому процесі, який мав би на меті оскаржити позицію компанії, яка домінує на ринку цифрових карт і інформації про місцезнаходження. Про це пише Politico із посиланням на власні джерела.

Нагадаємо, у вересні 2022 року Мін'юст США звинуватив Google у недобросовісній конкуренції і оголосив, що позиватиметься до компанії через ексклюзивні угоди Google, що блокують конкурентів.

Крім цього, у січні цього року стало відомо, що Міністерство юстиції США та вісім штатів звернулись до суду зі скаргою, у якій вимагають розділити рекламний бізнес компанії Google. Позивачі підозрюють одну з найбільших техкомпаній у тому, що вона монополізувала ринок цифрової реклами.

Отже, Google Maps можуть стати третьою мішенню американських урядовців у їхніх спробах побороти монопольні позиції на ринку компанії-гіганта.

Картографічні дані Google часто використовуються в пошукових запитах, наприклад «піца поруч». Однак Google Maps також є ключовою частиною базової технології, яка використовується в таких сервісах, як служби доставки.

Мін’юст перевіряє, чи не примушує Google розробників додатків використовувати його продукти картографування та пошуку як пакет замість того, щоб мати можливість вибирати альтернативні варіанти для різних сервісів, повідомили джерела Politico.

Зі свого боку Google заявив, що поєднання інформації, наприклад з бази Google Maps, зі сторонніми даними може призвести до помилкових результатів і зрештою до ризиків для безпеки. 

Крім того, Міністерство юстиції також ретельно вивчає роботу сервісу Google Automotive Services для автовиробників, який об’єднує Google Maps із магазином додатків Google Play і голосовим помічником компанії.

Politico зауважує, що подібні справи можуть готуватися роками, але, як кажуть джерела, розслідування щодо Google Maps на сьогодні є одним із пріоритетів антимонопольного департаменту Мін’юста.  

Фото: Lars Plougmann / Flickr

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду