Covid відступає: Zoom звільнить 15% працівників та зменшить зарплати керівництву через падіння попиту
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Covid відступає: Zoom звільнить 15% працівників та зменшить зарплати керівництву через падіння попиту
Компанія Zoom Video Communications звільнить близько 1300 співробітників, або 15% свого персоналу, щоб скоротити свої витрати через падіння попиту. Про це повідомляє видання Reuters з посиланням на блог головного виконавчого директора Еріка Юаня.
За словами директора, звільнені співробітники отримають 16-тижневу зарплату, медичне страхування та премію за рік.
Юань також заявив, що на наступний фінансовий рік зменшує власну зарплату на 98% і відмовляється від корпоративного бонусу. Крім того, зарплати команди виконавчих керівників зменшать на 20%.
Своє рішення компанія пояснює тим, що попит на послуги відеоконференцзв’язку компанії зменшується із затиханням пандемії, і потребує відповідних витрат у розмірі до 68 мільйонів доларів.
Після більш ніж чотириразового стрибка доходу та дев’ятикратного зростання прибутку у 2021 році, у 2022 фінансовому році, за оцінками аналітиків, дохід Zoom зріс лише на 6,7%, а прибуток впав на 38%.
Минулого року акції компанії впали на 63% на тлі загального падіння акцій технологічних компаній, однак після новини про скорочення зросли на 9,9%.
«Ми невтомно працювали... але ми також робили помилки. Ми не витратили достатньо часу, аби ретельно проаналізувати нашу команду та оцінити, чи ми стійко розвиваємося, рухаючись до найвищих пріоритетів», — сказав Юань.
Компанія заявила, що понесе приблизно 50 – 68 мільйонів доларів витрат через звільнення. Значну частину цих коштів витратять в першому кварталі 2024 фінансового року.
Reuters пише, що цього року низка американських компаній від Goldman Sachs до Alphabet Inc звільнили тисячі працівників, щоб пережити спад попиту, спричинений високою інфляцією та зростанням процентних ставок.
Нагадаємо, у 2021 році на тлі масової самоізоляції і карантину дохід Zoom за рік виріс на 326% і склала $2,65 млрд.
Фото: iXBT.com