Tencent зменшить доступ неповнолітніх до відеоігор після критики з боку державного ЗМІ Китаю
Tencent зменшить доступ неповнолітніх до відеоігор після критики з боку державного ЗМІ Китаю
Китайська компанія Tencent заявила, що обмежить доступ неповнолітніх до своєї флагманської відеогри Honor of Kings. Це сталось на фоні падіння акцій після критики з боку державного ЗМІ КНР. Про це пише Reuters.
Нещодавно видання Economic Information Daily (пов'язане з найбільшим державним інформаційним агентством Китаю Xinhua) опублікувало статтю про залежність неповнолітніх від онлайн-ігор та закликало до обмежень у цій галузі. Там не було прямого згадування Tencent, але наводився приклад учня, який грає у Honor of Kings по вісім годин на день. Відеоігри у статті назвали «духовним опіумом».
«Духовний опіум переріс у галузь вартістю сотні мільярдів. Жодній галузі, жодному виду спорту не можна дозволити розвиватися так, що це знищить покоління», – йшлося у статті.
Згодом її видалили з сайту та опублікували у відредагованому вигляді, де вже не було згадки про «духовний опіум» та були змінені деякі дуже різкі випади, але перший варіант матеріалу залишився у паперовій версії.
Economic Information Daily наголошує, що влада, розробники ігор та сім'ї повинні працювати разом, щоб побороти дитячу залежність від онлайн-ігор, а батьки мають нести за неї відповідальність.
Після виходу статті акції Tencent впали більш ніж на 10%, знищивши майже 60 млрд доларів від ринкової капіталізації. Акції конкурентів також впали: Blizzard – на 3,8%, Electronic Arts – на 2,8%, GMGE Technology Group – 13,59%, XD – 8,1% тощо.
Tencent пообіцяла, що обмежить максимальну тривалість гри Honor of Kings для неповнолітніх: це буде 1 година в день по буднях та 2 години по вихідних. При цьому зараз гра також має обмеження для дітей – 1,5 години по буднях та 3 – по вихідних.
Крім того, Tencent винесла на суспільну дискусію пропозицію про повну заборону комп'ютерних ігор для дітей молодших 12 років.
Китайські регулятори з 2017 року прагнуть обмежити кількість часу, який неповнолітні витрачають на відеоігри, а компанії, включаючи Tencent, вже мають системи боротьби із залежністю, які, за їхніми словами, обмежують час ігор. На практиці компаніям важко зупинити доступ дітей до ігор в інтернеті, тому що користувачі можуть брехати про свій вік.
Нещодавно компанія Tencent запустила систему розпізнавання обличчя, щоб не дати неповнолітнім грати у відеоігри з 22:00 до 8:00.
Фото: istockphoto.com