«1+1 медіа» обурений позицією директора Інституту журналістики: «Він не диктуватиме медійникам, що і як потрібно робити»

«1+1 медіа» обурений позицією директора Інституту журналістики: «Він не диктуватиме медійникам, що і як потрібно робити»

12:16,
20 Жовтня 2016
6261

«1+1 медіа» обурений позицією директора Інституту журналістики: «Він не диктуватиме медійникам, що і як потрібно робити»

12:16,
20 Жовтня 2016
6261
«1+1 медіа» обурений позицією директора Інституту журналістики: «Він не диктуватиме медійникам, що і як потрібно робити»
«1+1 медіа» обурений позицією директора Інституту журналістики: «Він не диктуватиме медійникам, що і як потрібно робити»
Медіахолдинг «1+1 медіа» обурений позицією щодо журналістської освіти директора Інституту журналістики (ІЖ) Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Різуна. В зв’язку з цим холдинг ініціює на сайтах соцмереж флешмоб #за_якісну_освіту.

Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на сторінці «1+1 медіа» у Facebook.

17 жовтня MediaSapiens опублікував інтерв’ю з директором Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимиром Різуном, в якому він, окрім іншого, заявив, що «медіаіндустрія не робить запиту освіті щодо того, яких фахівців вона потребує – а підготовка кадрів може відбуватись лише завдяки взаємодії освітян та індустрії». Тож, за його словами, єдине, що лишається Інституту журналістики в такій ситуації - орієнтуватися на західні стандарти (що, на його думку, проблематично, оскільки українська «медійна практика їх не дотримується»), та спиратися на традицію, сформовану за часів СРСР:  «Ще з радянських часів у нас є певне уявлення про те, як треба готувати журналістів».

Такі заяви викликали хвилю обурення у журналістів та, зокрема, медіахолдингу «1+1 медіа»: «Не зрозуміло, як можна скаржитись на відсутність запиту від медіаіндустрії, і при цьому жодного разу навіть не запропонувати поспілкуватись, не звернутись за думкою до людей, які щодня працюють в цій сфері, а не займаються теорією на папірці? […] Чи, можливо, він хоче повернути монополію як його ВНЗ, так і компартії? І зараз замість того, щоб будувати сучасну й якісну систему освіти, він хоче за звичкою штампувати студентів, не здатних якісно написати не те що статтю чи репортаж, а навіть особистий звіт про практику. Але однозначно можемо сказати: він не диктуватиме медійникам, що і як потрібно робити».

У медіахолдингу також зауважили, що саме з цього інституту медіа найменше хочуть бачити випускників у себе в штаті, а ті, що нині обіймають посаду журналіста в «1+1 медіа» і при цьому здобули освіту в ІЖ, стали журналістами «не завдяки своєму вишу, а всупереч»: «У нас 224 людини обіймають посаду журналіста і лише 31 з них закінчили університет Шевченка. У 2016 році ми взяли на роботу 32 журналісти, і лише 4 з них – з університету Шевченка. Й, здається, журналістами вони стали не завдяки своєму вишу, а всупереч».

Саме тому «1+1 медіа» вирішив ініціювати флешмоб #за_якісну_освіту, щоби таким чином привернути увагу до проблеми.

Критика на адресу нинішньої системи журналістської освіти лунає постійно: вона стосується і надмірної затеоритизованості навчання, і невідповідності потребам медіаринку. Раніше у ході дослідження проблем журналістської освіти в Україні та віднайдення шляхів їх вирішення MediaSapiens спілкувався з екс-міністром освіти Сергієм Квітом. З його баченням подолання прірви між університетською аудиторію та робочим місцем можна ознайомитися за посиланням

Також учора ГО «Детектор медіа» презентувала результати пілотного дослідження якості журналістської освіти в Україні, зокрема, рейтинг українських факультетів/кафедр/шкіл журналістики. Серед лідерів опинилися Школа журналістики УКУ та Могилянська школа журналістики. Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка до рейтингу не потрапив, оскільки не надав необхідну інформацію експертній дослідницькій групі. 

Дослідження також дало змогу виявити та заявити про ряд проблем у системі журналістської освіти, зокрема: формальність навчальних планів, брак уваги до практичних навичок; перенасиченість філологічними дисциплінами; брак практичного досвіду викладачів, їх некомпетентність; слабкість технічної бази; брак зв’язку з медіаіндустрією; слабка інтегрованість у навчальний процес; відсутність комунікації кафедр та факультетів із зовнішньою аудиторією. Детальне обговорення цих проблем відбудеться 25 жовтня на загальноукранській конференції «Журналістська освіта в Україні: що маємо і куди рухаємось?» ГО «Детектор медіа»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
«1+1 медіа», Facebook
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду