Професор Інституту журналістики обізвав випускницю та журналістку в Facebook

Професор Інституту журналістики обізвав випускницю та журналістку в Facebook

16:50,
21 Серпня 2015
35338

Професор Інституту журналістики обізвав випускницю та журналістку в Facebook

16:50,
21 Серпня 2015
35338
Професор Інституту журналістики обізвав випускницю та журналістку в Facebook
Професор Інституту журналістики обізвав випускницю та журналістку в Facebook
Автори:
Викладач Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Кімович Василенко обізвав на сайті соціальної мережі випускницю вишу та журналістку Оксану Піддубну «дурою».

Авторка статті для MediaSapiens «Журфак у Данії: два предмети в семестр та півтора року стажування» Оксана Піддубна під поширеним матеріалом у соцмережі написала супутній коментар, що містив її враження про недоліки навчання в Інституті журналістики: 

«І про наболіле: доки в ІЖ викладатимуться пари з історіями власного життя, доки читатимуться лекції за матеріалами скачаних студентських рефератів, доки «скидатимуться» на держіспити, доки даруватимуть подарунки на кафедри, доки професори хапатимуть студентів за руки-плечі з криками «Повернися обличчям, коли професор іде», доти цей журфак буде пасти задніх навіть на українському рівні. Навчальний процес часто іде врізнобій зі здоровим глуздом, і від цього хотілося вити».

На що професор Інституту журналістики, доктор філології та кандидат філософських наук Микита Василенко відписав журналістці: «Друже мій! Те, що ти дурепа, ще не означає, що весь світ дурний».

Більше того, викладач додав, що вважає її невдахою, напротивагу собі: «Я не тільки викладаю, а ще й видаю журнали, роблю сайти, виступаю на телебаченні. А ти, дівчинко, невдаха, і як усі невдахи, звинувачуєш весь світ у своїй ліні, злобі, дурості та жадності».

 

Оксана Піддубна вирішила поділитися скріншотами переписки на своїй сторінці у Facebook, що створило резонанс і стало каталізатором для масштабної публічної дискусії. 

Повний текст переписки доступний у дописі Marina Grace

Допис також поширив відомий український фотожурналіст Олексій Фурман, затегавши кількох викладачів Інституту.

Так кандидат наук із соціальних комунікацій Володимир Литвиненко, що викладає в університеті журналістський фах, написав: «Кожен має право висловлювати свою точку зору, але ніхто не має права принижувати одне одного. Мені ніяково від цієї ситуації. Навіть соромно за колегу. Але найприкріше, що ця ситуація забиває черговий гвіздок у труну інституту». 

Водночас В’ячеслав Рябічев, доцент кафедри соціальних комунікацій Інституту журналістики, вважає подібні висловлювання свого колеги цілком нормальними у ситуації, що склалася. Ба більше, він узагалі не розуміє, в чому провина Микити Василенка:

«Я не зрозумів, а в чому вина Nikita Vasilenko? По-перше, він писав людині, яка вже не є студенткою ІЖ. По-друге, він писав від свого імені, а не від імені ІЖ. По-третє, його реакція на на той пасквіль, що написала Піддубна, ще дужа м'яка, і слово «дура» - цензурне слово. Думаю, Микиті Кимовичу знадобилось багато витримки, щоб не розкривати тему ширше». 

Окрім того, він додав: «Все, що говорить викладач під час відпустки - він говорить від імені інституту?».

А доцент кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Марина Калініна написала, що «за останні кілька років вона відкашляла таких Оксан неміряно».

Свою думку щодо цього висловив також продюсер TV Reuters в Україні Сергій Каразій.

«Я так розумію, панове викладачі сприймають хамство і сексизм колеги як таку собі невеличку нестриманість? Ну типу, з ким не буває, ну не стримався. А може варто визнати що така особа не повинна викладати в університеті?», - зауважив він. 

MediaSapiens поцікавився думкою директора Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Володимира Різуна щодо того, якою буде його реакція та реакція вишу на таку поведінку співробітника установи. Поки чекаємо на відповідь.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Микита Василенко, Facebook
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду