В Україні запустили неформальне опитування щодо рівня викладання медіапредметів у вишах

В Україні запустили неформальне опитування щодо рівня викладання медіапредметів у вишах

10:00,
13 Березня 2018
1912

В Україні запустили неформальне опитування щодо рівня викладання медіапредметів у вишах

10:00,
13 Березня 2018
1912
В Україні запустили неформальне опитування щодо рівня викладання медіапредметів у вишах
В Україні запустили неформальне опитування щодо рівня викладання медіапредметів у вишах
Автори:
Вища школа Media & Production разом з командою ТСН ініціюють проведення всеукраїнського неформального опитування щодо рівня викладання медіапредметів у вищих навчальних закладах України.

Як пояснили організатори опитування, його результати нададуть змогу отримати реальну оцінку якості викладання та допоможуть окреслити проблемні зони у системі освіти для їх подальших змін.  

До нього можуть долучитися усі, хто навчається або навчався за фахом, що пов'язаний із журналістикою та медіа в цілому. Google-форма складається лише з двох питань про спеціальність та назву вишу й про враження від навчання. «Ваш зворотній зв’язок розпочне справжню боротьбу з викладанням сучасної журналістики по статтям із Вікіпедії та підручникам 20 століття», - йдеться в описі до неї.

Опитування триватиме до 25 березня 2018 року. Після його проведення ТСН та Вища школа Media & Production централізують результати та оголосять про свої подальші кроки у напрямку зміни нинішньої системи освіти.

Нагадаємо, в 2016 році медіахолдинг «1+1 медіа» ініціював флешмоб #за_якісну_освіту. Тоді MediaSapiens опублікував інтерв’ю з директором Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимиром Різуном, в якому він, окрім іншого, заявив, що «медіаіндустрія не робить запиту освіті щодо того, яких фахівців вона потребує – а підготовка кадрів може відбуватись лише завдяки взаємодії освітян та індустрії». Тож, за його словами, єдине, що лишається Інституту журналістики в такій ситуації - орієнтуватися на західні стандарти (що, на його думку, проблематично, оскільки українська «медійна практика їх не дотримується»), та спиратися на традицію, сформовану за часів СРСР:  «Ще з радянських часів у нас є певне уявлення про те, як треба готувати журналістів».

Такі заяви викликали хвилю обурення у журналістів та, зокрема, медіахолдингу «1+1 медіа». У холдингу зауважили, що саме з цього інституту медіа найменше хочуть бачити випускників у себе в штаті, а ті, що нині обіймають посаду журналіста в «1+1 медіа» і при цьому здобули освіту в ІЖ, стали журналістами «не завдяки своєму вишу, а всупереч».

Раніше ГО «Детектор медіа» презентувала результати пілотного дослідження якості журналістської освіти в Україні, зокрема, рейтинг українських факультетів/кафедр/шкіл журналістики. Серед лідерів опинилися Школа журналістики УКУ та Могилянська школа журналістики. Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка до рейтингу не потрапив, оскільки не надав необхідну інформацію експертній дослідницькій групі.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду