Директор Інституту журналістики: «Якщо все те правда, то звісно аморальною є груба поведінка викладача»

Директор Інституту журналістики: «Якщо все те правда, то звісно аморальною є груба поведінка викладача»

09:01,
22 Серпня 2015
14183

Директор Інституту журналістики: «Якщо все те правда, то звісно аморальною є груба поведінка викладача»

09:01,
22 Серпня 2015
14183
Директор Інституту журналістики: «Якщо все те правда, то звісно аморальною є груба поведінка викладача»
Директор Інституту журналістики: «Якщо все те правда, то звісно аморальною є груба поведінка викладача»
Автори:
Директор Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Різун прокоментував ситуацію навколо викладача вишу Микити Кімовича Василенка, який обізвав у Facebook випускницю та журналістку Оксану Піддубну «дурою».

Спершу Володимир Різун спростував буцімто свою попередню відповідь стосовно ситуації у «Віртуальній приймальні» директора на сайті Інституту журналістики, де зазначалося, що він нібито у відрядженні.

«Це фейк! Тому у мене підозра, що все інше теж фейк. Тобто щоб щось розумне відповісти, треба бути впевненим, що все те, що ви скопіювали, є правдою. Розбиратися в тому всьому я зараз не можу, бо у відпустці, як у відпустці і Микита Кімович. Розбиратися буду, коли вийду на роботу і коли буде офіційне звернення. В. о. директора І. В. Бєлінська підтвердила, що ніяких звернень до дирекції не було», - сказав він.

Водночас директор інституту визнав, що така поведінка викладача - аморальна, якщо усе написане - правда. Такої ж думки він і про поведінку студентки. 

«Якщо все те правда,то звісно аморальною є груба поведінка викладача, як аморальною є і підступна позиція випускниці, яка дає публічну оцінку колективові, в якому перебувала чотири роки (чому ж вона мовчала під час навчання, якщо з нею чинили так, як вона пише? Чому ж вона не перейшла до іншого закладу, якщо їй було так погано???)», - говорить Володимир Різун. 

Нагадуємо, що авторка статті для MediaSapiens «Журфак у Данії: два предмети в семестр та півтора року стажування» Оксана Піддубна під поширеним матеріалом у соцмережі написала супутній коментар, що містив її враження про недоліки навчання в Інституті журналістики:

«І про наболіле: доки в ІЖ викладатимуться пари з історіями власного життя, доки читатимуться лекції за матеріалами скачаних студентських рефератів, доки «скидатимуться» на держіспити, доки даруватимуть подарунки на кафедри, доки професори хапатимуть студентів за руки-плечі з криками «Повернися обличчям, коли професор іде», доти цей журфак буде пасти задніх навіть на українському рівні. Навчальний процес часто іде врізнобій зі здоровим глуздом, і від цього хотілося вити».

На що професор Інституту журналістики, доктор філології та кандидат філософських наук Микита Василенко відписав журналістці: «Друже мій! Те, що ти дурепа, ще не означає, що весь світ дурний».

Більше того, викладач додав, що вважає її невдахою, напротивагу собі: «Я не тільки викладаю, а ще й видаю журнали, роблю сайти, виступаю на телебаченні. А ти, дівчинко, невдаха, і як усі невдахи, звинувачуєш весь світ у своїй ліні, злобі, дурості та жадності».

Оксана Піддубна вирішила поділитися скріншотами переписки на своїй сторінці у Facebook, що створило резонанс і стало каталізатором для масштабної публічної дискусії

Допис також поширив відомий український фотожурналіст Олексій Фурман, затегавши кількох викладачів Інституту.

Так кандидат наук із соціальних комунікацій Володимир Литвиненко, що викладає в університеті журналістський фах, написав: «Кожен має право висловлювати свою точку зору, але ніхто не має права принижувати одне одного. Мені ніяково від цієї ситуації. Навіть соромно за колегу. Але найприкріше, що ця ситуація забиває черговий гвіздок у труну інституту». 

Однак В’ячеслав Рябічев, доцент кафедри соціальних комунікацій Інституту журналістики, вважає подібні висловлювання свого колеги цілком нормальними у ситуації, що склалася. Ба більше, він узагалі не розуміє, в чому провина Микити Василенка: «Я не зрозумів, а в чому вина Nikita Vasilenko? По-перше, він писав людині, яка вже не є студенткою ІЖ. По-друге, він писав від свого імені, а не від імені ІЖ. По-третє, його реакція на на той пасквіль, що написала Піддубна, ще дужа м'яка, і слово «дура» - цензурне слово. Думаю, Микиті Кимовичу знадобилось багато витримки, щоб не розкривати тему ширше». 

Окрім того, він додав: «Все, що говорить викладач під час відпустки - він говорить від імені інституту?». 

Свою думку щодо цього висловив також продюсер TV Reuters в Україні Сергій Каразій.

«Я так розумію, панове викладачі сприймають хамство і сексизм колеги як таку собі невеличку нестриманість? Ну типу, з ким не буває, ну не стримався. А може варто визнати що така особа не повинна викладати в університеті?», - зауважив він. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Володимир Різун
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду