Компанія, яка ретранслює російське радіо Sputnik, зареєструвалася як іноземний агент у США

Компанія, яка ретранслює російське радіо Sputnik, зареєструвалася як іноземний агент у США

17:13,
20 Листопада 2017
2736

Компанія, яка ретранслює російське радіо Sputnik, зареєструвалася як іноземний агент у США

17:13,
20 Листопада 2017
2736
Компанія, яка ретранслює російське радіо Sputnik, зареєструвалася як іноземний агент у США
Компанія, яка ретранслює російське радіо Sputnik, зареєструвалася як іноземний агент у США
Автори:
15 листопада компанія Restor Translator, яка транслює в США російське державне радіо Sputnik, встала на облік в американському Міністерстві юстиції в якості іноземного агента.

Про це пише Radio Free Europe - Radio Liberty.

Іноземним партнером Restor Translator вказано російське державне інформаційне агентство «Россия сегодня», в яке входить Sputnik. На питання, звідки фінансується «Россия сегодня», американська компанія в документі відповіла «Невідомо».

Як пише Meduza, американська фірма Restor Translator щомісяця отримує з Росії 30 тисяч доларів на трансляцію аудіо наживо з сайту Sputnik. Підприємство вказало, що займається тільки FM-трансляцією і не бере участі в політичній діяльності. 

Як писав MediaSapiens, цього місяця в статусі іноземного агента в США зареєструвалося представництво російського державного телеканалу RT. У заявці цього ЗМІ також було зазначено, що американська фірма не знає, звідки фінансується державний телеканал, який надає кошти.  

Reston Translator підписала угоду з «Россия сегодня» у червні. Американські правоохоронці повідомили власника американської компанії Джона Гарзіґліа, що йому потрібно зареєструватися згідно Закону про реєстрацію іноземних агентів (Foreign Agents Registration Act, FARA).

У відповідь на запит Міністерства юстиції пан Гарзіґліа заявив, що дільність його компанії не підпадає під дію FARA. Проте він усе ж погодився зареєструватися, бо цього від нього вимагає держава.

Головний редактор Sputnik Мінтіа Гавашелі, заявив, що саме агентство не зареєстроване згідно FARA. «Мені дуже неприємно, що наші партнери,  які не мають нічого спільного з нашою редакційною політикою чи виробництвом, піддавалися такому тиску. Їх змусили вжити заходів, які, на наш погляд, мало пов'язані з юридичними вимогами і є суто політичними », - заявив пан Гавашелі.

Як у вересні писав MediaSapiens, ФБР розпочало розслідування діяльності російського агентства новин Sputnik, щоб з’ясувати, чи використовує його Росія як інструмент пропаганди. ФБР допитало колишнього співробітника інформаційного агентства – американця Ендрю Фейнберга (Andrew Feinberg), який працював кореспондентом медіа в Білому Домі. Журналіст надав органу копії його електронного листування та тисячі внутрішніх документів російської агентства новин.

Нагадаємо, 15 листопада, у відповідь на вимогу Мін'юсту США зареєструвати RT та Sputnik як іноземних агентів, російські депутати ухвалили законопроект про створення аналогічного статусу для іноземних ЗМІ в Росії. Серед медіа, від яких можуть вимагати зареєструватися в такій якості, називають «Голос Америки», «Радіо Свободу» та CNN.

У Раді федерації Росії обіцяли розглянути й ухвалити ці поправки на найближчому засіданні верхньої палати, 22 листопада. Після цього документ має підписати президент РФ Володимир Путін.

Після того, як видання отримає статус іноземного агента, воно буде зобов’язане кожен квартал подавати звіт до російського Мін'юсту про свою діяльність, а також про отримання та витрати грошей. 

19 жовтня Президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ може вжити «швидких дзеркальних заходів» у відповідь на «утиски російських журналістів у західних країнах».

Нагадаємо, Організація з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) назвала неприйнятними вимоги США та Росії до засобів інформації з інших країн реєструватися як «іноземні агенти».

Натомість в Австралії за прикладом США запропонують законопроект, яким державні ЗМІ та лобістів зарубіжних країн змусять реєструватися як іноземних агентів.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
thedailybeast.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду