США застерігають Росію від цензурування ЗМІ через закон про «іноземних агентів»

США застерігають Росію від цензурування ЗМІ через закон про «іноземних агентів»

14:50,
17 Листопада 2017
2223

США застерігають Росію від цензурування ЗМІ через закон про «іноземних агентів»

14:50,
17 Листопада 2017
2223
США застерігають Росію від цензурування ЗМІ через закон про «іноземних агентів»
США застерігають Росію від цензурування ЗМІ через закон про «іноземних агентів»
Автори:
Держдепартамент США заявив, що вивчає російське законодавство щодо зарубіжних засобів інформації, та застеріг Москву від застосування його як інструменту обмеження свободи слова.

Про це пише «Радіо Свобода».

Речниця американського зовнішньополітичного відомства Марія Олсон заявила 16 листопада, що Вашингтон стежить «уважно, як це рішення схвалюється і як воно буде реалізоване».

Російські законодавці називають ухвалені Держдумою Росії зміни до закону, які  запровадять для іноземних ЗМІ в Росії спеціальний статус «іноземного агента», відповіддю на недавню вимогу Вашингтона, щоб американський підрядник російської телекомпанії RT зареєстрував та розкривав фінансову інформацію відповідно до закону США про реєстрацію іноземних агентів (FARA).

Проте пані Олсон зазначила, що американський закон спрямований лише на оприлюднення інформації про закордонне фінансування організацій, які прагнуть вплинути на політичні процеси США, і жодним чином не обмежує те, що вони говорять чи роблять.

Міністерство юстиції Росії опублікувало на своєму сайті список медіаорганізацій, яких може стосуватися новий закон. Першими, до кого його можуть застосувати, названо дев’ять засобів інформації, пов’язаних із «Радіо Свобода» та «Голосом Америки».

Нагадаємо, 15 листопада російська Держдума схвалила поправки до закону «Про засоби масової інформації», згідно з якими окремі медіа можуть бути визнані іноземними агентами.

Російська служба «Радіо Свобода» повідомила про те, що Міністерство юстиції Росії надіслало їй та ще кільком проектам радіо попередження про можливі обмеження в роботі у зв’язку з очікуваним остаточним ухваленням закону. Його 22 листопада має розглянути Рада федерації, після чого він має бути направлений на підпис президентові РФ.

Росія розробила та ухвалила законопроект про визнання медіа «іноземними агентами» після того, як Міністерство юстиції США змусило зареєструватися російський телеканал у статусі з такою ж назвою. Організація з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) назвала неприйнятними вимоги США та Росії до засобів інформації з інших країн реєструватися як «іноземні агенти».

Американський сенатор Джон Маккейн розкритикував російський законопроект про можливість визнавати медіа «іноземними агентами» і підкреслив, що не можна порівнювати RT і ті зарубіжні медіа, які працюють у Росії.

Організація з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) назвала неприйнятними вимоги США та Росії до засобів інформації з інших країн реєструватися як «іноземні агенти».

 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Getty Images
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду