Латвія першою ухвалила закон про податкові пільги для стартапів

Латвія першою ухвалила закон про податкові пільги для стартапів

14:40,
25 Листопада 2016
1553

Латвія першою ухвалила закон про податкові пільги для стартапів

14:40,
25 Листопада 2016
1553
Латвія першою ухвалила закон про податкові пільги для стартапів
Латвія першою ухвалила закон про податкові пільги для стартапів
Автори:
Латвійський парламент ухвалив закон, який потенційно подвоїть приплив венчурних грошей в латвійську стартап-індустрію і зробить країну привабливою дислокацією для підприємців в сегменті IT.

Як зазначає ризьке видання TechHub, податковий режим, запропонований Міністерством економіки Латвії, не зустрічається в інших країнах Європи.

У Латвії близько половини витрат стартапів історично припадали на виплату прибуткового податку і соціальних платежів.

Раніше податок на зарплати висококваліфікованих співробітників становив приблизно таку ж суму, як і виплачується їм зарплата, пише видання.

Закон запровадить для них спеціальний план - всі податкові платежі та соціальні збори для співробітників з науковим ступенем або стажем більше 5 років компенсує держава, при цьому самі співробітники отримають повні соціальні гарантії.

Також законом передбачено податковий план для співробітників стартапів незалежно від рівня кваліфікації, який передбачає сплату податків в сумі 252 євро в місяць незалежно від суми зарплати з збереженням мінімальних соцгарантій.

Очікується, що з новим податковим режимом стартапам будуть потрібні менші інвестиції або ж ефект від залучених сум подвоїться. Це дозволить молодим компаніям бути більш успішними в довгостроковій перспективі.

Скористатися новим податковим режимом зможуть стартапи, які відповідають кільком критеріям: він повинен бути інноваційним, бути запущеним не більше 5 років тому, з річним доходом не більше 200 000 євро за перші два роки з моменту реєстрації.

Також стартап повинен залучити стартові інвестиції від 30 000 євро.

У Міністерстві відзначають, що таке підтвердження від інвесторів розцінюється як сигнал життєздатності компанії.

Закон вступить в силу з 1 січня 2017 року.

Нагадуємо, що днями компанія Facebook придбала стартап FacioMetrics, створений розробниками з Університету Карнегі-Меллон. Додаток Intraface вже вміє розпізнавати сім емоцій на обличчях людей. Facebook вказує, що нові додатки зможуть «керуватися жестами, розпізнавати вирази облич користувачів і виконувати пов'язані з цим дії». Наприклад, вибрати потрібний емодзі, відслідкувавши міміку людини. 

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду