Яндекс розкритикував закон про «право на забуття» в інтернеті

Яндекс розкритикував закон про «право на забуття» в інтернеті

13:19,
17 Червня 2015
2249

Яндекс розкритикував закон про «право на забуття» в інтернеті

13:19,
17 Червня 2015
2249
Яндекс розкритикував закон про «право на забуття» в інтернеті
Яндекс розкритикував закон про «право на забуття» в інтернеті
Автори:
Найбільший російський пошуковик Яндекс розкритикував законопроект про «право на забуття». У вівторок російська Держдума ухвалила в першому читанні законопроект про право людини вимагати від інтернет-пошуковиків видалення посилань на інформацію про себе.

Про це повідомляє УНІАН.

У російській інтернет-компанії переконані, що закон «обмежує права громадян на пошук інформації та доступ до неї», створює дисбаланс між приватними і суспільними інтересами, а також суперечить російському законодавству.

Директор по зв'язках з громадськістю Яндексу Очир Манджиков сказав, що компанії неймовірно шкода, що законопроект щодо розвитку інтернету в Росії у черговий раз ухвалюють з такою поспішністю.

«29 травня з'явився текст законопроекту, який став повною несподіванкою для інтернет-галузі і широкої громадськості, і вже сьогодні його ухвалено у першому читанні. Жодна інтернет-компанія не заперечує право людини на таємницю приватного життя, але ніхто не розуміє, чому депутати знову не прислухалися до конструктивної критики і пропозицій інтернет-компаній та користувачів», - говорить Очир Манджиков.

Якщо закон набуде чинності, пошукові системи зобов'яжуть на письмову вимогу громадянина видаляти посилання на ту інформацію, яку він вважає недостовірною, а також на достовірну інформацію про події, що відбулися більше трьох років тому.

Експерти раніше вже висловлювали побоювання, що такий закон дозволить публічним фігурам ховати незручну для них інформацію.

Нагадуємо, що в квітні помічник президента РФ Ігор Щоголєв запропонував законодавчо закріпити право користувача на видалення інформації про нього в інтернеті (так зване «право на забуття»).

«Громадяни повинні користуватися правом бути забутими», - сказав він, пославшись на практику, що існує в ЄС.

Нагадаємо, торік у травні Суд ЄС ухвалив рішення, згідно з яким користувачам інтернету треба забезпечити право «бути забутим». Згідно з ним, інтернет-компанії повинні на прохання особи видаляти небажану застарілу інформацію про неї.

У червні Google розпочала видаляти пошукові результати відповідно до цього судового рішення. При цьому лінки видаляли лише на європейські підрозділи Google, а не глобальний ресурс.

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
sostav.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду