«1+1 медіа» виступила проти заяви УТА щодо недоцільності додаткового обмеження російського контенту на ТБ

«1+1 медіа» виступила проти заяви УТА щодо недоцільності додаткового обмеження російського контенту на ТБ

11:42,
26 Січня 2016
1833

«1+1 медіа» виступила проти заяви УТА щодо недоцільності додаткового обмеження російського контенту на ТБ

11:42,
26 Січня 2016
1833
«1+1 медіа» виступила проти заяви УТА щодо недоцільності додаткового обмеження російського контенту на ТБ
«1+1 медіа» виступила проти заяви УТА щодо недоцільності додаткового обмеження російського контенту на ТБ
Автори:
25 січня експертна рада Української телевізійної академії (УТА) направила до Верховної Ради звернення, в якому закликала відхилити законопроект №2766 від 30 квітня 2015 року «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (щодо визначення передач європейського виробництва)». У відповідь на це того ж дня група «1+1 медіа» висловила обурення цією заявою та рекомендувала усім своїм співробітникам, що входять до УТА, вийти з її складу.

Законопроект №2766, зокрема, пропонує викласти частину 4 статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» у новій редакції, передбачивши наступне:

- квота передач європейського виробництва, а також США і Канади повинна становити не менше 70% загального тижневого обсягу мовлення, у тому числі не менше 50% загального тижневого обсягу мовлення – передачі українського виробництва;

- передачею європейського виробництва вважається передача, створена однією або декількома юридичними особами - резидентами країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення;

- до передач європейського виробництва, крім випадків визначених цим пунктом, також відносяться передачі, виготовлені на замовлення юридичних осіб-резидентів країн, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, за умови, що безпосереднім виробником такої передачі також є особи-резиденти таких країн;

- у випадку, якщо передача створена на замовлення або за участі однієї або декількох юридичних осіб - резидентів країни, що визнана Верховною Радою України державою-агресором (державою-окупантом), така передача не може вважатися передачею європейського чи українського виробництва.

«Варто зазначити, що однією з цілей авторів законопроекту було виключення російського продукту з квоти продукту європейського виробництва. Проте використання російського продукту (в основному це телевізійні серіали) на телевізійному ринку вже було суттєво обмежене у відповідності із ЗУ “Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України” № 159-VIII. При цьому не включення російського продукту до квоти європейського продукту не матиме суттєвого впливу на кількість телевізійного контенту російського виробництва, оскільки кількість дозволеного російського контенту достатньо невелика та в цілому зможе транслюватися у межах 30% квоти, що залишається», - йдеться у зверненні УТА.

Члени експертної ради академії також наголосили на тому, що законопроект №2766 не стимулює розвиток національного телевиробництва, а навпаки, створює підґрунтя для розвитку європейського телевиробництва.

З позицією УТА категорично не погодилася група «1+1 медіа» та розповсюдила власне звернення, в якому зауважила, що законопроект №2766, в першу чергу, покликаний навести лад і розробити прозорі критерії для спільного виробництва.

«Окрім того, він встановлює мінімальний об'єм власного виробництва на рівні "не менше 50%", що однозначно має стимулювати розвиток індустрії. В той самий час, він закриває прогалини, наявністю яких наразі користуються певні національні телеканали, які видають російський продукт за власне виробництво. І ми вважаємо, що саме це спричинило їх обурення та занепокоєння щодо прийняття закону. Ми впевнені, що 30% квота, яка залишається для цивілізованого спільного виробництва з російським ринком – є цілком виправданою. Чому певні учасники ринку настільки турбуються про долю продуктів країни агресора, нам цілком зрозуміло, але не цілком зрозуміло, чому Українська Телевізійна Академія стала глашатаєм таких учасників ринку», - йдеться у заяві «1+1 медіа».

В «1+1 медіа» також зауважили, що Анатолій Ярема - головний продюсер каналу «1+1» з розважальних проектів, який є членом експертної ради УТА, не підписував звернення академії.«Яким чином, без наявності погодження всіх експертів він став публічним нам незрозуміло, і це окреме питання до пана І. Коваля, директора ІТК», - наголошує «1+1 медіа».

«Але розуміючи, що УТА стала прикриттям для лобіювання інтересів певних учасників експертної ради, чий бізнес, пов'язаний з виробництвом продукту в та для Російської Федерації, ми відмовляємось від будь-якої підтримки проектів УТА , та рекомендуватимемо всім своїм співробітникам, які є членами цієї організації, написати заяву про вихід з її складу. Ми також закликаємо учасників ринку, які зацікавлені в розвитку національного виробництва та протидії країні-агресору в інформаційній війні, підтримати закон та вийти з лав УТА», - заявила «1+1 медіа».

Фото: forbes.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду