ГО «Телекритика» підтримує законопроект щодо визначення передач європейського виробництва

ГО «Телекритика» підтримує законопроект щодо визначення передач європейського виробництва

13:26,
29 Січня 2016
3759

ГО «Телекритика» підтримує законопроект щодо визначення передач європейського виробництва

13:26,
29 Січня 2016
3759
ГО «Телекритика» підтримує законопроект щодо визначення передач європейського виробництва
ГО «Телекритика» підтримує законопроект щодо визначення передач європейського виробництва
Автори:
Громадська організація «Телекритика» підтримує законопроект № 2766 щодо визначення передач європейського виробництва та закликає народних депутатів чимшвидше ухвалити його в другому читанні в редакції, підготовленій Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики. Відповідну заяву ГО «Телекритика» оприлюднила 29 січня.

Заява
на підтримку законопроекту № 2766
щодо визначення передач європейського виробництва

Громадська організація «Телекритика» висловлює підтримку законопроекту № 2766 «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо визначення передач європейського виробництва)» (автори Сюмар В. П., Стеценко Д. О., Опанасенко О. В., Висоцький С. В.) та заперечує тези деяких представників індустрії про те, що цей законопроект нібито забороняє спільне телевиробництво (копродукцію) з російськими партнерами й нібито створює підґрунтя для розвитку європейського телевиробництва замість протекції українського.

Звертаємо увагу на те, що законопроект зберігає передбачену чинним законом «Про телебачення і радіомовлення» квоту передач українського виробництва —  50 %, а передбачену чинним законом квоту передач європейського виробництва, яка є загальною європейською практикою, навіть знижує з 80 % до 70 % (при цьому українські передачі залишаються частиною європейської квоти).

При цьому законодавець пішов назустріч побажанням індустрії, доопрацював законопроект ще до розгляду в першому читанні та додав до квоти європейського продукту ще й передачі виробництва США та Канади, оскільки в українських мовників є бібліотека прав на американський аудіовізуальний контент і вони висловлювали застереження, що не зможуть виконати квоту європейського продукту.

Також було враховано ще одне побажання індустрії — взяти за основу квоту із загального тижневого обсягу мовлення, а не добового.

Єдина суттєва зміна, яка й викликає такий спротив індустрії, — це виведення російського продукту з квоти європейського. Дотепер передбачена законом квота європейського продукту фактично виконувалася мовниками за рахунок передач російського виробництва. Адже чинна редакція закону «Про телебачення і радіомовлення» поки що давала можливість мовниками видавати російський продукт за європейський і навіть за український.

Втім, для показу російського продукту (як і азійського, латиноамериканського, австралійського чи африканського) залишається 30 % тижневого ефірного часу, тобто понад 50 годин на тиждень.

Такий обсяг дозволеного російського телеконтенту, на переконання ГО «Телекритика», в умовах російсько-української війни та встановлення Україною санкцій проти російських осіб, компаній і товарів видається навіть надмірним. Ба більше, заради ймовірного російського контенту законопроект передбачає зменшення квоти європейських передач із 80 % до 70 %.

Але ми розуміємо реалії українського телевізійного ринку, який роками вкладав мільйони доларів у російсько-українську копродукцію та закупівлі російського контенту й не може позбутися своєї бібліотеки в одну мить. Тому вважаємо достатнім компромісом з індустрією квоту 30 % для телепродукту російського або російсько-українського виробництва (а також азійського, латиноамериканського, австралійського чи африканського) і квоту 70 % для європейського, американського й канадського телепродукту.

Звертаємо увагу на те, що законопроект не забороняє російсько-українського спільного виробництва, як це намагаються донести до народних депутатів і громадськості деякі представники індустрії. Телеканали й далі зможуть показувати повтори своїх шоу чи серіалів, знятих у минулі роки за участі російських партнерів. І можуть далі співпрацювати з ними у виготовленні шоу. Вони лишень мають вкластися в 30 % тижневого ефіру, показуючи такий продукт.

Представники індустрії нарікають, що їх безпідставно обмежать у праві показувати телепроекти, в які вони вже вклали гроші. Виходячи з таких міркувань, Верховній Раді не можна було ухвалювати декомунізаційних законів і забороняти пропагувати комуністичний режим, тому що в архіві телеканалів залишилися власні програми такої тематики, які вони хочуть і далі показувати в повторі. Керуючись такою логікою, представники індустрії обстоюють виключно власні бізнес-інтереси, не враховуючи історичних і світоглядних змін в українському суспільстві.

ГО «Телекритика» закликає народних депутатів підтримати законопроект № 2766 і чимшвидше ухвалити його в другому читанні в редакції, підготовленій Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики до другого читання. Вважаємо, що цей законопроект сприятиме розвитку українського телевізійного виробництва, удосконалить визначення того, що є європейським телепродуктом, і завадить спробам деяких телевізійних каналів видавати російський і російсько-український продукт за український.

Заява відкрита до підписання іншими громадськими організаціями. Охочих приєднатися до заяви просимо повідомити про це на електронну пошту: info@go.telekritika.org.

Заяву підтримали:

ГО «Телекритика»

ГО «Інтерньюз Україна»

ГО «Інститут масової інформації»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду