У «Київстарі» працюють над аналізом поточної ситуації роботи мережі під час знеструмлень
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У «Київстарі» працюють над аналізом поточної ситуації роботи мережі під час знеструмлень
У компанії мобільного зв'язку «Київстар» працюють над аналізом поточної ситуації роботи мережі під час знеструмлень та оцінкою можливостей реалізації вимог розпорядження, з урахуванням всіх об’єктивних зовнішніх чинників та надскладної ситуації в енергетичній галузі держави. Про це «Детектору медіа» повідомили у компанії.
Там зауважили, що забезпечення надійного зв’язку для українців — ключовий пріоритет «Київстар» як найбільшого оператора електронних комунікацій України, особливо в умовах війни.
«У своїй роботі ми завжди дотримуємося всіх вимог чинного законодавства України. «Київстар» підтримує прагнення президента України забезпечити українців надійним зв’язком під час війни, і наразі разом з індустрією та у співпраці з відповідними державними органами уважно вивчає розпорядження НЦУ від 15.07.2024 № 539/2344 «Про внесення змін до розпорядження НЦУ 154/1959 Розпорядження НЦУ про забезпечення сталості електронних комунікаційних мереж в умовах воєнного стану»», - повідомили у компанії.
У «Київстарі» повідомили, що компанія працює над аналізом поточної ситуації роботи мережі під час знеструмлень та оцінкою можливостей реалізації вимог розпорядження, з урахуванням всіх об’єктивних зовнішніх чинників та надскладної ситуації в енергетичній галузі держави.
«Варто зазначити, що «Київстар» вже інвестував понад 1 млрд гривень в енергонезалежність своєї мережі і продовжує працювати над посиленням стійкості зв’язку під час знеструмлень. Проте, для забезпечення безперебійності зв’язку критично важливим є наявність електроенергії протягом того часу, який необхідний для повного заряджання обладнання резервного живлення», - наголосили у компанії.
Нагадаємо, що раніше у ПрАТ «ВФ Україна» («Vodafone Україна») оцінінили вимоги Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій при Держспецзв'язку як «доволі складні».
Ще в листопаді 2022 року в умовах великої війни та блекаутів президент указом №802 поставив до провайдерів і мобільних операторів вимогу забезпечувати безперервний зв'язок упродовж 72 години у разі відсутності електроживлення. За недотримання цих вимог передбачені штрафні санкції.
Така вимога зумовила нові виклики, які вимагають інвестицій у модернізацію мереж, захисту її від кібератак, а також відновлення в разі пошкоджень обстрілами. Детальніше про ці проблеми можна прочитати в матеріалі журналістки «Детектора медіа» Наталії Данькової.
2 липня цього року Володимир Зеленський доручив міністру цифрової трансформації Михайлу Федорову на засіданні Ставки представити аналіз по операторах мобільного зв’язку.
Раніше в Мінцифрі підготували поради, як залишатися на зв'язку під час знеструмлень.
Фото: «Київстар ТБ»