Росія, Китай та Іран активізують інформаційне втручання у вибори президента США

Росія, Китай та Іран активізують інформаційне втручання у вибори президента США

23:01,
18 Квітня 2024
1121

Росія, Китай та Іран активізують інформаційне втручання у вибори президента США

23:01,
18 Квітня 2024
1121
Росія, Китай та Іран активізують інформаційне втручання у вибори президента США
Росія, Китай та Іран активізують інформаційне втручання у вибори президента США
Автори:
Служби розвідки та безпеки США повідомляють, що Росія, Китай та Іран використовують фальшиві онлайн-акаунти та різні проксісервери, включно зі спонсорованими державою ЗМІ, для поширення дезінформації та сіяння сумнівів серед американських виборців.

Агентство з кібербезпеки та безпеки інфраструктури (CISA) разом з Офісом директора національної розвідки (ODNI) і ФБР випустили нове попередження про те, що Росія, Китай та Іран шукають способи розпалити напруженість і розділити американських виборців напередодні виборів президента США. Про це повідомляє «Голос Америки».

Зазначається, що служби розвідки та безпеки США намагаються підготувати виборчих чиновників до хвилі нових атак, спрямованих на знищення довіри виборців до президентських виборів у листопаді. Низка експертів попереджає, що деякі традиційні супротивники Вашингтона починають нарощувати свої зусилля.

У цьому контексті надається інформація про активні дії «звичайних підозрюваних» — Росії, Китаю та Ірану. 

Усі три країни, як сказано в інструкції, «використовують операції впливу, використовуючи уявні соціально-політичні розбіжності, щоб підірвати довіру до демократичних інститутів США».

Нові зведення правил попереджають, що три країни використовують фальшиві онлайн-акаунти та різні проксісервери, включно зі спонсорованими державою ЗМІ, для поширення дезінформації та сіяння сумнівів.

Також застерігають, що Росія, Китай та Іран використовують справжніх людей, у тому числі, впливових людей у соціальних мережах, «щоб свідомо чи мимоволі просувати свої наративи».

"Виборчий процес є основоположним елементом американської демократії, тому наші іноземні супротивники навмисно націлюються на нашу виборчу інфраструктуру своїми операціями впливу, — заявив старший радник CISA Кейт Конлі. — CISA прагне зробити свій внесок у те, щоб цим [державним і місцевим] посадовцям — і американській громадськості — не доводилося вести цю боротьбу поодинці».

Крім того, Агентство CISA попередило про нову тактику «звичайних підозрюваних», які «використовуватимуть нові трюки».

Одним із таких методів є клонування голосу — використання фальшивого запису державного службовця чи іншої особи, щоб спробувати ввести в оману. Агентства навели приклад із торішніх виборів у Словаччині, коли на підробленому записі головного партійного лідера нібито було показано, як він обговорює, як саме фальсифікувати голоси.

Попереджають також, що Іран може спробувати застосувати кібератаки типу «злам і витік» у США, використовуючи уроки, отримані з аналогічних операцій проти Ізраїлю в останні місяці.

Йдеться й про те, що Росія та Китай окремо намагалися спричинити тривогу серед виборців, поширюючи підроблені документи, які нібито демонструють докази випадків, що впливають на безпеку будівель чи комп'ютерних систем.

«Голос Америки» повідомляє, що у відповідь на запит видання представник посольства Китаю в США відкинув усі звинувачення. 

«Китай завжди дотримувався принципу невтручання у внутрішні справи інших країн», — сказав Лю Пенгу, речник китайського посольства у Вашингтоні. І додав, що «припущення або звинувачення Китаю у використанні соціальних медіа для втручання в політику США абсолютно безпідставні та зловмисні».

«Наразі CISA, ODNI та ФБР радять представникам виборних органів США, що вони можуть спробувати пом'якшити вплив спроб втручання у вибори, створивши надійні портали для інформації, такі як офіційні вебсайти уряду США, і активно викриваючи неправдиву інформацію. Але проблема, ймовірно, зростатиме», — зазначається в публікації.

За інформацією видання, корпорація Microsoft попередила про наявні ознаки того, що Росія вже нарощує свої зусилля щодо втручання у  вибори.

Згідно зі звітом Центру аналізу загроз Microsoft, «звичайні російські суб'єкти впливу на вибори запрацювали протягом останніх 45 днів», повідомляють журналісти «Голосу Америки».

Як ідеться у звіті, зусилля Росії зараз спрямовані на тактику, яка використовує «поєднання тем із 2020 року з новим акцентом на підриві підтримки України з боку США».

Крім того, Microsoft попередила, що Росія, Китай та Іран з минулого літа "використовують певну форму генеративного штучного інтелекту для створення контенту».

«Ми очікуємо, що кампанії впливу на вибори включатимуть фейки — деякі будуть глибокими, більшість — поверхневими. І найпростіші маніпуляції — а не найскладніше використання штучного інтелекту — ймовірно, будуть фрагментами контенту, які матимуть найбільший вплив», — додають у звіті Microsoft.

Журналісти повідомили, що «Голос Америки» також зв'язався з представниками урядів Росії та Ірану, але відповіді редакція ще не отримала. 

Детальніше про повідомлення, які поширює російська пропаганда, про тактики, якими вона послуговується задля маніпулювання громадською думкою американців напередодні виборів президента США, читайте в дослідженні «Детектора медіа» «Байденіада: Як Росія намагається вплинути на американську внутрішню та зовнішню політику за допомогою соціальних мереж».

Фото: з відкритих джерел

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду