Нацполіція використовуватиме новітні 3D-сканери для документування російських воєнних злочинів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Нацполіція використовуватиме новітні 3D-сканери для документування російських воєнних злочинів
Криміналісти Нацполіції опанували новітні 3D-сканери для огляду місць бойових дій та терактів у рамках проєкту «Польська допомога». У грудні отримають лазерний 3D-сканер «Z+F Imager 5016». Про це повідомила пресслужба Нацполіції у фейсбуці.
Це дозволить в найкоротші терміни та з мінімальним використанням людського ресурсу фіксувати в 3D-моделі всі наслідки ракетних ударів по житлових будинках та критичній інфраструктурі, артилерійських обстрілів, бомбардувань та інших воєнних злочинів росіян.
У тренінгу з 3D-сканування взяли участь 14 спеціалістів-криміналістів з Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Миколаївської, Херсонської областей та Головного слідчого управління Нацполіції.
Правоохоронці навчилися:
- викорисовувати лазерні 3D-сканери в кримінальних провадженнях для швидкого збору доказів воєнних руйнувань, катастроф і терористичних атак на великій за площею і важкодоступній місцевості;
- застосовувати технологію для фіксації пошкоджень об'єктів критично важливої інфраструктури;
- документувати пошкодження багатоквартирних будинків, вулиць, торгових центрів тощо;
- моделювати та комбінувати зображення відсканованих об'єктів;
- візуалізувати та презентувати збірну модель відсканованих об'єктів для потреб правоохоронних та судових органів.
Нещодавно Агентство Євросоюзу зі співробітництва правоохоронних органів створило нову оперативну групу для допомоги в розслідуванні основних міжнародних злочинів, скоєних після вторгнення Росії в Україну. У проєкті беруть участь представники 14 країн.
Також нагадаємо, що у вересні Україна отримала від Сполучених Штатів промислові 3D-принтери, здатні друкувати запчастини до техніки на фронті. Принтери «розміром з вантажівку» дають змогу виготовити будь-які деталі. Українці вже завершили навчання з використання цієї технології.
Зокрема, українські школярі збирають та переробляють пластик, щоб створювати на 3D-принтері хвостовики для дронів. Ці деталі допомагають українським бійцям кріпити ударну частину до безпілотника.
Фото: Нацполіція/фейсбук