У Чехії оцінюють загрози кібербезпеці від використання техніки Huawei і ZTE

ft.com

Як пише "Європейська правда", прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш закликав 160 державних і приватних організацій перевірити, чи вони не є вразливими через використання програм і техніки китайських компаній Huawei та ZTE. Зокрема, хвилювання викликала запущена минулого року у Чехії мережа 5G, де використали технології Huawei.

«Кожне міністерство і державна компанія повинні провести аналіз потенційних ризиків для безпеки, щоб побачити, чи існує загроза», — заявив Бабіш.

Уряд країни також наказав операторам ключової інфраструктури провести аналогічні перевірки. Оцінити ризики просять банки, аеропорти, мобільних та інтернет-операторів, електростанції та інші організації.

Національне агентство з питань кібернетики та інформаційної безпеки Чехії допоможе у проведенні аналізу можливих ризиків. Раніше це відомство наголошувало на небезпеці використання продукції і програм зазначених ІТ-компаній через закони Китаю.

«Китайські закони вимагають, щоб приватні компанії, які базовані в Китаї, співпрацювали з розвідувальними службами, тому їхнє впровадження в головні державні системи може стати загрозою», — казав директор національного агенства Душaн Навратіл.

Утім, як писав раніше «Детектор медіа», у Huawei відкидають усі звинувачення і наголошують: кібербезпека завжди була головним пріоритетом для неї. Прес-секретар компанії закликав чеське відомство надати докази, а не «руйнувати репутацію Huawei без них».

comments powered by Disqus