У Польщі заарештували працівника Huawei за звинуваченням у шпигунстві для Китаю

У Польщі заарештували працівника Huawei за звинуваченням у шпигунстві для Китаю

12:08,
14 Січня 2019
2208

У Польщі заарештували працівника Huawei за звинуваченням у шпигунстві для Китаю

12:08,
14 Січня 2019
2208
У Польщі заарештували працівника Huawei за звинуваченням у шпигунстві для Китаю
У Польщі заарештували працівника Huawei за звинуваченням у шпигунстві для Китаю
Автори:
Влада Польщі підозрює двох чоловіків у шпигунстві для Китаю. Один з них — працівник китайської ІТ-компанії Huawei.

Як пише ВВС, чоловіків заарештували 8 січня. Працівника Huawei звати Ванг Вейджін (Wang Weijing). New York Times повідомило у суботу (12 січня), що компанія його вже звільнила, оскільки ця справа «завдає їй репутаційного збитку». 

Інший заарештований — Пьотр Д. (Piotr D), який раніше працював на службу безпеки Польщі у відділі телекомунікацій. Польські медіа повідомляють, що його звільнили з посади через корупцію, але формально не пред’являли звинувачення. Наразі пан Пьотр працював у філії французької телекомунікаційної компанії Orange.

Нещодавно Orange Polska разом з Huawei розгорнули у Польщі 5G мережу мобільного інтернету. Правоохоронці провели обшуки в офісах обох компаній та у будинках підозрюваних.

У своєму зверненні китайська ІТ-компанія Huawei заявляє, що «відповідає всім чинним законам і нормам у країнах, де вона діє, та вимагає, щоб кожен працівник дотримувався законів і правил у країнах, де вони працюють».

Компанія Orange повідомила, що польські служби безпеки збирають матеріали справи, проте їй невідомо, чи це стосується професійної роботи звинуваченого.

У минулий четвер суд дозволив заарештувати підозрюваних на три місяці, як того вимагало обвинувачення. Якщо їхня вина у шпигунстві підтвердиться, їм загрожує до 10 років ув’язнення.

Міністерство закордонних справ Китаю у своїй заяві висловило «глибоке занепокоєння» арештом.

Нагадаємо, нещодавно у Чехії уряд попросив 160 компаній оцінити ризики через використання техніки і програм китайських ІТ-компаній Huawei і ZTE. Зокрема, хвилювання викликала нещодавно розгорнута 5G мережа, де використали технології Huawei.

Компанії звинувачують у можливому шпигунстві для Китаю. Закони цієї країни вимагають від приватних компаній, які там базуються, співпрацювати зі спецслужбами.

США також розглядає питання щодо заборони використання китайських технологій для розгортання 5G у країні. Штати закликали і своїх союзників відмовитися від цього.

1 грудня у Канаді на прохання США заарештували головного фінансового директора Huawei Мень Ванчжоу (Meng Wangzhou). Американські слідчі його звинувачують у наданні неправдивої інформації щодо бізнесу Huawei в Ірані, що порушує санкції США щодо цієї країни.

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
.radionz.co.nz
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду