Чеська служба кібербезпеки заявила про загрози користування продукцією Huawei та ZTE
Чеська служба кібербезпеки заявила про загрози користування продукцією Huawei та ZTE
Про це повідомило агентство Reuters.
Директор агентства Душaн Навратіл пояснив, що китайські закони вимагають, щоб китайські приватні компанії співпрацювали з розвідувальними службами, тому їхнє впровадження в головні державні системи може стати загрозою.
Системні адміністратори в критичній інформаційній інфраструктурі, як в державному, так і в приватному секторі, повинні здійснити «адекватні заходи» проти цієї загрози, переконаний керівник Національного управління з кібернетики та інформаційної безпеки Чехії.
Він додав, що попередження засноване на висновках як самого чеського агентства, так і його союзників.
«Ми категорично заперечуємо будь-яке припущення, що ставимо загрозу національній безпеці. Ми закликаємо NCISA надати докази, а не руйнувати репутацію Huawei без них», — заявив найбільший в світі виробник телеком-пристроїв.
У компанії наголосили, що кібербезпека завжди була головним пріоритетом Huawei, який в свою чергу був надійним партнером для основних операторів зв'язку в Чехії. Китайська компанія також заявила, що в її країні немає жодних законів чи регуляторних вимог, які змусили Huawei або будь-яку іншу компанію встановити бекдор (програми прихованого віддаленого адміністрування, які надають можливість несанкціоновано віддалено керувати комп'ютером. — ДМ).
Як повідомляла «Європейська правда», минулого тижня віце-президент Єврокомісії Андрус Ансіп заявив про те, що європейці повинні остерігатися ризиків, які несе техніка Huawei, адже вона має бекдор, які дають доступ до зашифрованих даних і може дозволити китайським шпигунам зламати критичну мережеву інфраструктуру.
«Huawei ніколи не отримував жодного такого запиту від будь-якого уряду, і ми ніколи не погодилися би на це», — заявив прес-секретар компанії.
У ZTE заяву чеського агентства наразі не прокоментували.
Як повідомляє Reuters, деякі оператори протестували 5G в Чеській Республіці, а інвестиційна група PPF, яка володіє провідним провайдером CETIN, підписала меморандум про взаєморозуміння з Huawei про співпрацю по 5G. Аукціон частот для передачі 5G запланований на 2019 рік.
Розвідувальна служба Нової Зеландії минулого місяця відхилила запит постачальника телекомунікацій щодо використання обладнання Huawei 5G, а Австралія заборонила Huawei постачати обладнання 5G. Обидві країни назвали причиною загрози національній безпеці.
Джерела агентства повідомили, що чиновники уряду США тиснуть на компанію Deutsche Telekom, головного власника T-Mobile США, щоб вона припинила використання обладнання Huawei. А Японія планує заборонити державні закупівлі обладнання від Huawei та ZTE, щоб захиститися від витоків даних розвідки та кібератак, повідомило агентство теж із посиланнями на власні джерела.
1 грудня в канадському Ванкувері заарештували головну виконавчу директорку Huawei Мень Ванчжоу на вимогу владних структур США. В США її звинувачують у введенні в оману міжнародні банки щодо транзакцій, пов'язаних з Іраном, через що банки ризикували порушити санкції США.
Нагадаємо, ще в лютому керівники трьох американських спецслужб ЦРУ, АНБ і ФБР заявили, що смартфони Huawei та ZTE можуть стежити за користувачами.